تاثیر مثبت عرضه کالا‌ها در بورس بر شرایط سهام شرکت‌ها

تاثیر مثبت عرضه کالا‌ها در بورس بر شرایط سهام شرکت‌ها
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تاثیر مثبت عرضه کالا‌ها در بورس بر شرایط سهام شرکت‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما از پایگاه خبری بازارسرمایه؛ آقای محمدعلی دهقان دهنوی با اشاره به افزایش تنوع عرضه محصولات در بورس کالای ایران طی ماه‌های اخیر گفت: شرکت‌های بورسی که محصولاتشان را در بورس کالای ایران عرضه می‌کنند، در واقع بستری رقابتی را برای فروش محصولات خود انتخاب کرده‌اند که این موضوع در رشد بازدهی شرکت‌ها و به دنبال آن بهبود شرایط سهام شرکت‌ها اثر مثبتی خواهد داشت.

دهقان دهنوی با اشاره به مزایای عرضه محصولات شرکت‌ها در بورس کالا افزود: براساس قانون، شرکت‌هایی که بتوانند محصولات خود را از طریق سازوکار بورس کالا عرضه کنند، کالای آن شرکت‌ها از شمول قیمت‌گذاری و برخی دیگر از مداخلات خارج خواهد شد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در بورس کالا، فضایی رقابتی و آزاد برای شرکت‌ها فراهم می‌شود و قاعدتا در این بستر، قیمتی مناسب‌تر برای محصولات شرکت‌ها کشف می‌شود.

دهقان دهنوی به عرضه محصولات معدنی و سیمان در بورس کالا و تاثیر آن بر سهام این شرکت‌ها در بورس اشاره کرد و افزود: به طور طبیعی به هر میزان که شرکت‌ها بتوانند محصولات خود را در شرایطی آزادتر و به دور از مداخلات قیمتی به فروش برسانند در میزان بازدهی شرکت‌های مدنظر تاثیرگذار خواهد بود و بازدهی بالاتر برای هر شرکتی، به معنای تاثیر مثبت بر روند قیمت سهام آن شرکت است.

وی در پایان تاکید کرد، هر کالایی که بتواند وارد بورس کالا شود دیگر قیمت‌گذاری دستوری بر روی آن معنایی ندارد.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳:۵۰ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد