سکه در ۳ شهریور ۱۴۰۰؛ ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد

سکه در ۳ شهریور ۱۴۰۰؛ ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (چهارشنبه، ۳ شهریورماه) در بازار تهران با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.

در ساعت ۱۳ امروز ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته (۲ شهریورماه) به رقم ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۷۶ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز پنج میلیون و ۹۵ هزار تومان شد.

همچنین هر انس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۷۹۵ دلار و ۶۲ سنت قیمت خورد.
مهم‌ترین عامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن دلار و انس جهانی است. بر این اساس قیمت دلار بیش از دو هفته است که وارد کانال ۲۶ هزار تومانی و سپس محدوده ۲۷ هزار تومانی شده است. اما امروز بهای انس جهانی کاهش یافت و از یک هزار و ۸۰۲ دلار به یک هزار و ۷۹۵ دلار رسیده است.
از نیمه اردیبهشت‌ماه، به دنبال رشد تدریجی قیمت ارز، بهای سکه اندکی رشد کرد و در این مدت همواره در کانال ۱۱ میلیون تومان در نوسان بود.  با پایان یافتن تعطیلات یک هفته‌ای کرونا در مردادماه وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شده و در این کانال نوسان داشته است.

منبع خبر: ایرنا
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵:۴۲ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد