الزام سهامداران حقیقی به ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام

الزام سهامداران حقیقی به ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام
مدیر ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: بر اساس مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس، سهامداران حقیقی بازار سرمایه باید در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت خود را تکمیل نمایند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی؛ خانم مریم شاه حسینی مدیر ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: بر اساس مصوبه هیئت مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار سهامداران حقیقی بازار سرمایه باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل نمایند.

مریم شاه حسینی خاطر نشان کرد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی فهرست برخی از مشتریان حقیقی کارگزاران را برای آن‌ها ارسال کرده است تا کارگزاران محترم نیز اطلاع رسانی لازم را در این زمینه انجام دهند.

شاه حسینی با بیان اینکه سهامداران فعال حقیقی به سه گروه سنی تقسیم بندی شده‌اند، افزود: سهامداران ۱۸ تا ۶۵ سال تا روز بیستم شهریورماه جاری فرصت دارند تا ثبت خود را در سامانه سجام قطعی کنند.

وی ادامه داد: گروه دوم سهامداران بالای ۶۵ سال هستند که تا سی‌ام شهریورماه و گروه سوم سهامداران کمتر از ۱۸ سال هستند که تا دهم مهرماه امسال مهلت دارند تا در سامانه سجام ثبت نام کنند.

مدیر ناشران سمات تاکید کرد: سهامدارانی که در مدت مقرر ثبت نام خود را در سامانه سجام انجام ندهند، کد معاملاتی آن‌ها تا زمان مشخص شدن وضعیت سجامی آن‌ها مسدود (غیر قابل خرید و فروش) می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه هنوز تعداد زیادی از شرکت‌های کارگزاری، سجامی نشده‌اند، افزود: این شرکت‌ها نیز باید هر چه سریعتر مراحل ثبت‌نام و احراز هویت خود را انجام دهند.

منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۹:۴۴:۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد