افزایش عرضه سیمان در بورس

افزایش عرضه سیمان در بورس
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: ۶۲ واحد سیمانی در سامانه بورس کالا ثبت نام کرده‌اند که ۵۲ واحد در حال عرضه سیمان در بورس کالا هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای سیف الله امیری در ارتباط با رسانه ملی، افزود: ۹ واحد سیمانی دیگر نیز تا هفته آینده برای ورود به سامانه بورس کالا تعیین تکلیف می‌شوند.
وی با بیان اینکه یک میلیون و ۶۰۰ هزار سهم در بورس کالا عرضه شده است، گفت: با توجه به اعمال سیاست‌های جدید، قیمت‌ها در بازار سیمان کاهش داشته و تعداد تامین‌کنندگان در سامانه افق ۱۶۰ واحد است که واحد‌های خرده‌فروشی نیز باید به این سامانه وارد شوند.
امیری همچنین با اشاره به عرضه ۴،۵ میلیون تن سیمان در مرداد گفت: به لحاظ تولید سیمان هیچگونه مشکلی نداریم و قیمت سیمان در بازار کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۵۰۰ مصرف‌کننده سیمان برای خرید این محصول در بورس کالا ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: این رقم پیش از این ۵۰۰۰ مصرف‌کننده بود، اگر کارگزاری‌های بورس کالا در این حوزه فعال‌تر عمل کنند این رقم بالاتر هم خواهد رفت.
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت بر لزوم ورود فروشگاه‌های اینترنتی برای ایجاد رقابت هرچه بیشتر در بازار سیمان تاکید کرد و افزود: ضروری است فروشگاه‌های اینترنتی برای خرید‌های خرد سیمان نیز معرفی شوند.

منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۴:۱۶ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد