تغییر مدیریت ها، مهم‌ترین عامل نوسانات بورس

تغییر مدیریت ها، مهم‌ترین عامل نوسانات بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بلاتکلیفی سهامداران بزرگ بازار سرمایه به دلیل تغییر مدیریت ها، مهم‌ترین عامل نوسانات بورس است.

آقای همایون دارابی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما افزود: وزیر اقتصاد به دنبال تغییر تیم مدیریتی سازمان بورس بوده و این عامل سبب ایجاد نوسانات در بازار شده است.
وی اضافه کرد: این مساله باعث بلاتکلیفی بازار به ویژه در مورد بخش‌های مهم بازار شده ضمن اینکه شرکت بورس نیز در حال حاضر پس از مساله استخراج ماینر‌ها غیر مجاز، در شرایط مشابهی قرار دارد.
دارابی ادامه داد: تغییر مدیریت سهامداران بزرگ بازار، مثل بانک ها، بیمه‌ها و صندوق‌های سرمایه گذاری نیز در بروز نوسانات دخیل بوده و در حال حاضر کل بازار در یک بلاتکلیفی قرار دارد.
وی گفت: به دنبال تعیین رئیس کل بانک مرکزی دامنه تغییرات اینک به بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ مالی دولتی رسیده است و همین مساله باعث شده سرمایه گذاران عمده تصمیمات خود را به بعد از تعیین تکلیف مدیریتی موکول کنند.
دارابی افزود: در حال حاضر امیدواری عمده بازار بحث شرایط بازار جهانی و عملکرد شش ماهه شرکت‌ها است که پتانسیل بازگشت بازار را فراهم کرده و در صورت تعیین تکلیف مدیریتها، بازار می‌تواند وضعیت بهتری را تجربه کند.
 

منبع خبر: 
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۶:۳۹ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد