هفته بهاری بورس کالا با معامله ۲.۲ میلیون تن محصول

هفته بهاری بورس کالا با معامله ۲.۲ میلیون تن محصول
بورس کالا با معامله ۲.۲ میلیون تن محصول در هفته منتهی به ۱۴ آبان با رشد حجم و ارزش معاملات، مواجه شد.

در هفته منتهی به ۱۴ آبان ماه، ۲میلیون و ۲۴۳ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۸۳ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران داد و ستد شد که در مقایسه با هفته ما قبل، به ترتیب رشد ۳۱ و ۵۴ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد؛ معامله ۵۲۶ هزار تن فولاد و ۲۶۰ هزار تن سنگ آهن در کنار فروش یک میلیون تنی شرکت‌های سیمانی از اتفاق‌های جذاب هفته گذشته به شمار می‌رود.

بر اساس گزارش بورس کالا؛ طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی یک میلیون و ۸۷۴ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۲۳ هزار و۳۴۴ میلیارد ریال معامله شد.

در تالار محصولات صنعتی و معدنی، یک میلیون و ۴۴ تن سیمان، ۵۲۶ هزار و ۱۸۲ تن فولاد، ۲۶۰ هزار تن سنگ آهن، ۲۷ هزار تن آهن اسفنجی، ۷ هزار و ۹۰۰ تن روی، ۴ هزار و ۷۱۰ تن آلومینیوم، ۴ هزار و ۳۷۰ تن مس، ۲۸۰ تن سولفور مولیبدن، ۳۰ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۲ کیلو گرم شمش طلا داد و ستد شد.

گفتنی است؛ در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۳۶۴ هزار و ۹۹۴ تن انواع کالا به ارزش ۵۸ هزار و ۸۹۵ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۱۰۸ هزار و ۱۱ تن قیر، ۹۸ هزار تن وکیوم باتوم، ۷۵ هزار و ۹۴۲ تن مواد پلیمری، ۴۲ هزار تن لوب کات، ۳۸هزار و ۳۶۵ تن مواد شیمیایی، ۳ هزار و ۳۲۰ تن روغن پایه، ۲۴۸ تن عایق رطوبتی و ۸۶۰ تن گوگرد معامله شد.

همچنین ۴ هزار و ۲۶۲ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

منبع خبر: بورس کالا
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۰:۴۵ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد