سقوط قیمت‌ها در بورس /فرابورس کانال عوض کرد

 سقوط قیمت‌ها در بورس /فرابورس کانال عوض کرد
در اولین روز معاملاتی هفته، شاخص‌های بازار سهام افت کردند. شاخص کل بورس و شاخص کل هم وزن بورس افت کردند. شاخص کل فرابورس نیز ریزش کرد و به کانال پائین‌تر منتقل شد.

در معاملات روز شنبه، 25 دی 1400، شاخص کل بورس تهران با کاهش 11 هزار و 644 واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 322 هزار و 620 واحد رسید.  

شاخص هم وزن با افت 3 هزار و 574 واحدی در سطح 350 هزار و 193 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 112 واحد پائین آمد و در سطح 17 هزار و 987 واحد قرار گرفت.

امروز نمادهای «خودرو»، «کگل» و «پارسان» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل داشتند و «شفن»، «فملی» و «بوعلی» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «بپاس»، «فرابورس» و «زاگرس» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «غصینو»، «شراز» و «سمگا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و شپنا و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای سدبیر، سمگا و توسن پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.
کاهش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 5 هزار و 612 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 950 میلیارد تومان بود که 35 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

اما ارزش معاملات خرد سهام افت کرد و با کاهش 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 399 میلیارد تومان رسید که 43 درصد کل معاملات بازار ثانویه را تشکیل می‌دهد.
سقوط قیمت اکثر نمادها

در پایان معاملات ‌روز شنبه، 101 نماد رشد قیمت داشتند که 59 نماد بورسی و 42 نماد فرابورسی بودند. همچنین 388 نماد کاهش قیمت داشتند که 290 نماد بورسی و 98 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 20 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 78 درصد بازار افت قیمت داشتند.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۸:۱۲:۲۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد