ورود 45 هزار سهامدار جديد به بورس در يك روز

ورود 45 هزار سهامدار جديد به بورس در يك روز
در حالي كه سال گذشته حدود 55 هزار و در سال جاري حدود 60 هزار سرمايه گذار جديد به بورس تهران پيوستند ،به نظر مي رسد با ورود 45 هزار سهامدار سيمان سبزوار به بازارسرمايه ،ركورد جديد سرمايه گذاري در بورس ثبت شود.

گزارش روز شنبه پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه (سنا) حاكي است، مديرعامل شركت سيمان سبزوار، با اشاره به وضعيت اين شركت و تعداد سهامداران آن اظهار داشت: اين شركت در سال 1382 تشكيل و با توجه به موقعيت مناسب شركت و پذيره نويسي صورت گرفته از سوي 45 هزار سرمايه گذار 40 ميليارد تومان نقدينگي جذب كرد و در پي آن حدود 75 ميليارد تومان وام ارزي وريالي دريافت و شركت سيمان سبزوار راه اندازي شد.
' احمد كرآبي' بااشاره به اينكه راه اندازي اين شركت حدود سه سال و نيم زمان برد، افزود: اين شركت در مرداد ماه سال 1387 راه اندازي و به بهره برداري رسيد.
وي تصريح كرد: در حال حاضر اين شركت در سه تيپ يك و دو و پنج سيمان توليد مي كند كه نوع يك و دو آن هم اكنون به بازار آمده است.
به گفته وي تاكنون 5/1 ميليون تن سيمان توليدي سيمان سبزوار در بازار عرضه شده و به واسطه عملكرد قابل قبول ، اين شركت به عنوان تنها شركت ايراني ، موفق به دريافت تنديس طلايي مادريد اسپانيا شده است.
كرآبي كيفيت محصولات توليدي ، مديريت موفق و نيروي انساني كار آمد را از جمله ويژگي هاي اين شركت براي دريافت تنديس برشمرد.
وي در خصوص ورود 45 هزار سهامدار اين شركت به بورس گفت: به نظر مي رسد با حضور اين تعداد سهامداردر بازارسرمايه ، يك انقلاب سرمايه گذاري در بورس صورت گيرد كه در نوع خود قابل توجه است.
مدير عامل سيمان سبزوار در زمينه برنامه هاي اين شركت براي حضور در بورس نيز گفت: به منظور ايجاد يك امكان خوب و مناسب براي سهامداران، شرايط ورود اين شركت به فرابورس فراهم شد و معتقديم با حضور در اين بازار محدوديت ها برداشته شده و سهامداران جديد به راحتي مي توانند وارد اين صنعت شوند . 
منبع خبر: ايرنا
  ۲۰ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۷:۳۲:۳۱ قبل از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد