سکه طلای تاج محل

سکه طلای تاج محل
سکه طلای تاج محل، قطعه طلایی در وزن 1 کیلو طلای جامد می باشد که آن را با 68 عدد الماس کارتیه تزیین نموده اند. از این سکه تنها 29 عدد ضرب شده است که احتمال تولید بیشتر آن نیز بسیار زیاد می باشد. ارزش قیمتی که بر روی این سکه گذاشته اند به ارزش 100.000 یورو می باشد.
شرکت مینت فرانکلین (Franklin Mint)، که یکی از مشهورترین شرکت های درجه یک در زمینه ریخته گری و ساخت طلا و جواهر می باشد،  از یک کار منحصرخود به نام سکه طلای تاج محل، در نمایشگاه منهتن ، نیویورک ، در تاریخ 12 نوامبر پرده برداری نمود.
این بنا به دستور شاه جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود همسر ایرانی محبوبش ممتاز محل که در سال ۱۶۳۱ میلادی به‌هنگام وضع حمل فوت کرد بنا شده‌است. شاه بنا به وصیت همسرش تصمیم گرفت با ساخت بنایی زیبا، مجلل و عظیم، همسرش را جاودانه کند. از این‌رو آرامگاهی زیبا بر روی قبر او بنا نهاد. تاج محل نمادی از عشق ازلی و ابدی قرن است.
سکه طلای تاج محل، قطعه طلایی در وزن 1 کیلو طلای جامد می باشد که آن را با  68  عدد الماس کارتیه تزیین نموده اند. از این سکه تنها 29 عدد ضرب شده است که احتمال تولید بیشتر آن نیز بسیار زیاد می باشد. ارزش قیمتی که بر روی این سکه گذاشته اند به ارزش 100.000  یورو می باشد.
گفتنی است که برای این سکه از جعبه ای چرمی که روی آن با چوب حکاکی شده است، استفاده شده که ارزشی برابر با 4500 یورو دارد.
مترجم: ا. فاضلی

https://zar.ir/Image/maghalat/taj-mahal-coin-goyard-case-468x331.jpg
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: سایت زر
  ۱ دی ۱۳۸۹ ساعت ۸:۲۹:۲۱ قبل از ظهر
نظرات (1)

Ali Jaliliyan  ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۹:۴۲:۴ قبل از ظهر

علیست آرزوی موفقیت دارم

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد