آرامش به معاملات سکه آتی بازگشت

آرامش به معاملات سکه آتی بازگشت
بهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالا در حالی با افزایشی خفیف نسبت به روز شنبه گذشته روبه‌رو شد که بهای دلار نوسانات متعددی را تجربه کرد، این در شرایطی بود که پیش‌بینی از معاملات دیروز اونس نیز ثابت ارزیابی شده بود.

به این ترتیب بهای سکه در بازار آتی بورس کالا طی روز شنبه در سررسیدهای مختلف متفاوت بود، به طوری‌که قیمت سکه در سررسید آبان‌ماه با نرخ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد و افزایش ۰/۰۶درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل دی‌ماه بدون هیچ تغییری نسبت به روز شنبه گذشته به قیمت یک میلیون و ۱۱۹ هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۱۳۹ هزار تومان معامله و با افزایش ۰/۰۲درصدی رو‌به‌رو شد. تحویل اردیبهشت سال آتی نیز بدون تغییر با قیمت یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان معامله شد و رشد ۰/۰۴ درصدی را به ثبت رساند. حجم معاملات آتی سکه روز یکشنبه در بورس کالا به یک هزار و ۱۷۸ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۱۳۶ میلیارد ریال رسید.
حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالا طی معاملات روز گذشته به ۳۲ سکه به ارزش ۳۵۰ میلیون ریال رسید. همچنین آخرین قیمت معامله سکه طلا بر روی تابلوی معاملات یک میلیون و ۹۵ تومان ثبت شد. نگاهی به تابلوی معاملات نیز نشان می‌دهد که آخرین سفارش خرید سکه در سامانه بر خط سهام یک میلیون و ۹۰ هزار تومان و آخرین سفارش فروش درج شده در سامانه یک میلیون و ۹۹هزار تومان ثبت شده است. معاملات سکه در کنار سهام در سامانه برخط معامله‌گران سهام یکی از جذابیت معاملات گواهی سکه در بورس کالاست به طوری‌که سرمایه‌گذاران می‌توانند سکه و سهام را در کنارهم در پرتفوی خود مشاهده‌کننده و در هر لحظه از نوسانات و سود و زیان خود مطلع شوند. همچنین به گفته کارشناسان با توجه به ارائه مجوز سازمان بورس به صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای ورود به معاملات گواهی سپرده کالایی‌ به زودی شاهد رشد قابل توجه این بازار خواهیم بود. در همین راستا به تازگی صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آرمان شهر به عنوان نخستین صندوق در این زمینه از سازمان بورس مجوز گرفته تا طلا در پرتفوی این صندوق قرار گیرد.

منبع خبر: 
  ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۳:۲۸ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد