پالایشی‌ها بیشترین تاثیر منفی را بر بورس گذاشتند

پالایشی‌ها بیشترین تاثیر منفی را بر بورس گذاشتند
در حالی که در اواسط هفته گذشته دماسنج بازار سرمایه توانست کانال ۸۰ هزار واحدی را رد کند، امروز بیش از ۴۰۰ واحد افت کرد و در تراز ۷۹ هزار و ۲۵۳ واحدی نشست. در معاملات امروز پالایشی‌ها بیشترین تاثیر را در نوسانات نزولی شاخص کل بر جای گذاشتند.

در اولین روز معالات بورس اوراق بهادار  شاخص کل بازده نقدی و قیمتی تالار شیشه‌ای بورس بیش از ۴۱۷ واحد افت کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۲۵۳ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن توانست ۲۲ واحد رشد کند و در تراز ۱۵ هزار و ۷۶۵ واحدی بایستد.

شاخص آزاد شناور نیز بیش از ۴۰۴ واحد پایین رفت و عدد ۸۸ هزار و ۲۵۵ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار اول نیز ۳۱۲ واحد افت کرد و به عدد ۵۵ هزار ۷۳۶ واحدی رسید. علاوه بر این شاخص بازار دوم پس از ۷۹۷ واحد نزول عدد ۱۷۱ هزار و ۶۴۹ واحدی را تجربه کرد.

در معاملات امروز نماد شرکت پالایش نفت بندرعباس بیشترین تاثیر را در نوسانات نزولی شاخص کل بر جای گذاشت. بعد از این نماد پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گسترش نفت و گاز پارسیان بیشترین تاثیر را در افت نماگر بازار سرمایه داشتند.

همچنین در طرف مقابل نماد شرکت ملی صنایع مس ایران، آسان پرداخت پرشین و سیمان فارس و خوزستان سعی کردند دماسنج بازار سرمایه را تا حد امکان بالا بکشند.

در نماد پالایش نفت بندرعباس بیش از ۹۶ درصد فروش‌ها به افراد حقیقی و کمتر از ۱۰ درصد خریدها مربوط به بازیگران حقوقی بازار سرمایه بود. در نماد پالایش نفت اصفهان نیز بیش از ۹۸ درصد فروش‌ها را حقیقی‌ها انجام دادند وبیش از نیمی از مقدار کل فروش را خود حقیقی‌ها خریداری کردند.

ارزش معاملات امروز به رقم ۱۶۸ میلیارد و ۱۹۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۲۶ میلیون و ۷۳ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۶۹ هزار نوبت داد و ستد بود.

بار دیگر بیشترین ارزش معامله را نماد شرکت آسان پرداخت پرشین از آنِ خود کرد. این شرکت که در هفته‌های گذشته در بورس عرضه اولیه شد، حجم معاملاتش امروز به بیش از ۹ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۱۶ میلیارد تومان رسید.

امروز نماد معاملاتی شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه و اطلاعیه منتشر شده در کدال مبنی بر افزایش سرمایه، بدون محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شد. همچنین نماد معاملاتی شرکت لیزینگ صنعت و معدن به علت آن‌چه که ابهام در ارائه اطلاعات مطرح شد، متوقف شد.

آیفکس نیز امروز ۴.۲ واحد افت کرد و به عدد ۸۳۸.۶ رسید. ارزش معاملات فرا بورس ایران امروز به رقم ۱۳۶ میلیارد و ۵۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱۸۰ میلیون ۹۴۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی کمی بیشتر از ۲۰ هزار نوبت داد و ستد بود.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷:۷ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد