همکاری بورس کالای ایران و بورس آتی تایوان

همکاری بورس کالای ایران و بورس آتی تایوان
در حاشیه پنجاه و ششمین مجمع سالانه WFE، نشستی دوجانبه میان هیات بورس کالای ایران و بورس آتی تایوان برگزار شد که زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه توسعه بازار مشتقات مورد بررسی قرار گرفت

پنجاه و ششمین مجمع سالانه فدراسیون جهانی بورس‌ها (WFE) از پنج‌شنبه گذشته (۳ نوامبر) در حالی در شهر کارتاهنا کلمبیا برگزار شد کهبورس کالای ایران نیز به‌عنوان عضو وابسته (Affiliate Status) در این مجمع حضور داشت.

تالار نقره‌ای از تیرماه امسال و در پی گشایش‌های بین‌المللی کشورمان به عضویت فدراسیون جهانی بورس‌ها (World Federation of Exchanges) به‌عنوان معتبرترین تشکل بورسی دنیا درآمد که امکان انجام همکاری‌های مشترک با اعضای این فدراسیون، افزایش سطح تعاملات و امکان ارتباط مستقیم با بورس‌های طراز اول دنیا به همراه حضور در تمامی اجلاس‌ها، مجامع و نشست‌های عمومی و تخصصی از اصلی‌ترین مزایای عضویت وابسته بورس کالا در WFE به شمار می‌رود. در همین راستا پنجاه‌و‌ششمین مجمع سالانه WFE که ارزش دارایی‌های بورس‌های عضو این مجمع به ۶۴ هزار میلیارد دلار می‌رسد.بورس کالای ایران نیز در این مجمع حضور داشت.

در پنل‌های تخصصی نشست سالانه اعضای فدراسیون جهانی بورس‌ها مباحث متنوعی در حوزه بازارهای مالی از جمله سیستم‌های اطلاعات مدیریت مالی و زیرساخت‌های بازارهای مالی در آینده مطرح شد.براساس این گزارش، در حاشیه پنجاه و ششمین مجمع سالانه WFE، نشستی دوجانبه میان هیات بورس کالای ایران و بورس آتی تایوان برگزار شد که زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه توسعه بازار مشتقات مورد بررسی قرار گرفت. همچنین موضوع اصلی مذاکرات بورس کالای ایران و بورس آتی تایوان که در سطح مدیران عامل انجام شد، به راه‌اندازی قراردادهای آپشن در بورس کالای ایران اختصاص داشت که مدیرعامل بورس تایوان از انتقال تجربیات و همکاری برای راه‌اندازی این بازار جدید در بورس ایران استقبال ویژه‌ای کرد. بر این اساس مقرر شد کارگاه‌های آموزشی مشترک میان بورس کالای ایران و بورس آتی تایوان برگزار شود تا پس از فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، همکاری‌های دو‌جانبه دو بورس در حوزه بازار مشتقه به خصوص قراردادهای آپشن عملیاتی شود.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۴۸:۴۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد