بزرگترین تأمین مالی صنعت برق در بورس انرژی انجام شد

بزرگترین تأمین مالی صنعت برق با انتشار 200 میلیارد تومان قرارداد سلف موازی استاندارد در کسری از دقیقه رقم خورد.
بزرگترین تأمین مالی صنعت برق با انتشار 200 میلیارد تومان قرارداد سلف موازی استاندارد در کسری از دقیقه رقم خورد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، سید علی حسینی مدیرعامل بورس انرژی از عرضه موفقیت‌آمیز بزرگترین تأمین مالی صنعت برق ایران خبر داد و گفت: دقایقی قبل 200 میلیارد تومان از اوراق قرارداد سلف موازی استاندارد نیروگاه سنندج مپنا عرضه و با موفقیت در کسری از دقیقه معامله شد.

وی افزود: با احتساب ارزش معامله امروز، حجم کل تأمین مالی حوزه انرژی از طریق بورس انرژی با استفاده از قرارداد سلف موازی استاندارد به بیش از 10 هزار میلیارد ریال رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در عرضه امروز در مجموع 5 میلیون و 238 هزار و 710 قرارداد روی میز فروش قرار گرفت، گفت: با قیمت ثابت هر قرارداد به مبلغ 382 هزار و 65 تومان بلافاصله در چند ثانیه این حجم از قراردادها مورد معامله قرار گرفت که حاکی از جذابیت بالای این ابزار مالی برای سرمایه‌گذاران بود.

حسینی ادامه داد: اوراق مذکور به ترتیب منظم به اختیار فروش و خرید 22 و 23 درصدی بوده و بازارگردان نیز با نرخ سود روزشمار سالانه 21 درصد نسبت به نقدشوندگی اوراق در دوره معاملاتی اقدام می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به ارکان بازارگردانی این اوراق افزود : صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی مپنا آشنا به عنوان بازارگردان این اوراق بوده و همه اشخاص حقیقی و حقوقی که از کد معاملاتی بورس انرژی برخوردار هستند، می‌توانند طی دوره معاملات ثانویه از طریق کارگزاری‌های برخوردار از مجوز فعالیت در بورس انرژی نسبت به خرید و فروش این اوراق اقدام کنند.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰:۱۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه