روند آرام بازار سکه

روند آرام بازار سکه
بازار نقدی و آتی سکه بورس کالای ایران روز دوشنبه شاهد نوسان زیادی نبود به طوریکه بازیگران با روند آرام بهای ارز و افت نسبی اونس مواجه شدند.

روز گذشته در روز کم‌نوسان دلار و سکه در بازار نقدی و آتی روند رو به پایینی را تجربه کردند، اما این در شرایطی است کهقیمت سکه بهار آزادی با هزار تومان افزایش به یک میلیون و 137 هزار تومان رسید.

روز دوشنبه، دامنه نوسانات دلار کاهش یافت تا آرام‌ترین روز این ارز در 6 روز کاری گذشته به ثبت برسد این در شرایطی است که بهای اونس طلا به پایین ترین سطح در 10 ماه اخیر رسیده بود.

در معاملات این روز هر پنج سررسید بازار آتی روند با روند کاهشی رو به رو شد.

روز گذشته سکه تحویل دی ماه با کاهش0،28 درصدی به قیمت یک میلیون 138 هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و 152 هزار تومان معامله شد و 0،27 درصد افت داشت. این در شرایطی است که سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با کاهش قیمت 0،18 درصدی با نرخ یک میلیون و 169 هزار تومان به فروش رسید.

همچنین سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و 184 هزار تومان معامله شد و افت 0،27 درصدی را به ثبت رساند و در پایان نیز سر رسید شهریور ماه با افزایش0،26 درصدی با قیمت یک میلیون و 202 هزار تومان معامله شد.

همچنین حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز دوشنبه به رقم 8 هزار و 549 قرارداد و ارزش آن به یک هزار و 19 میلیارد ریال رسید

روند متفاوت بهای سکه در بازار نقدی

در روز کم‌نوسان دلار، سکه نیز روند متغیری را شاهد بود، به طوری که قیمت سکه بهار آزادی تنها با هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 137 هزار تومان رسید، این در شرایطی است که در همین بازار نیم سکه نیز 2 هزار تومان از ارزشش کاسته شد و به 596 هزار تومان رسید. ربع سکه 314 هزار تومان عرضه شد که افت 4 هزار تومانی را شاهد بود و در نهایت سکه گرمی بدون نوسان 192 هزار تومان قیمت خورد.

معاملات گواهی سپرده سکه طلادر بورس کالای ایران در معاملات امروز سه شنبه به 22 سکه به ارزش 249 میلیون ریال رسید.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۸:۴۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد