آخرین وضعیت بازار سکه از نگاه مرد طلایی

آخرین وضعیت بازار سکه از نگاه مرد طلایی
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در تشریح آخرین وضعیت بازار سکه و ارز تهران افزود: هر اونس طلای جهانی امروز با قیمت یک هزار و ۱۳۵ دلار مبادله شد که در مقایسه با متوسط قیمت هفته گذشته ۲۵ دلار کاهش نشان می دهد.

محمد کشتی آرای این کاهش قیمت متاثر از افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا دانشت و افزود:پس از آخرین نشست فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) که در آن 25 صدم درصد افزایش نرخ بهره به تصویب رسید، دوباره یک شوک قیمتی به اونس طلا وارد شد و ارزش آن کاهش یافت.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: با وجود این کاهش ارزش اونس طلا، قیمت سکه و طلا در بازار داخلی افزایش یافت.
به گفته وی، این تغییر متاثر از افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته و با توجه به مناسبت مذهبی دیروز- تولد نبی مکرم اسلام (ص)- رخ داد و تقاضا بویژه برای نیم سکه، ربع سکه و سکه های گرمی افزایش یافت.
کشتی آرای اعلام کرد: اینک هر سکه بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران 11 میلیون و 400 هزار ریال، هر سکه بهار آزادی طرح قدیم 11 میلیون و 200 هزار ریال، هر نیم سکه 6 میلیون ریال، ربع سکه سه میلیون و 200 هزار ریال و هر سکه یک گرمی دو میلیون ریال داد وستد می شود.
صرافان ارز و سکه امروز (یکشنبه) هر دلار آمریکا را با 239 ریال کاهش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته 39 هزار و 301 ریال و هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با کاهش 12 هزار ریالی، 11 میلیون و 370 هزار ریال داد و ستد کردند.
معاملات بازار آزاد سکه و ارز تا ساعت 18 هر روز ادامه دارد و در میانه روز و در فاصله زمانی 13 تا 14 به اوج می رسد.

منبع خبر: ایرنا
  ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴:۲۹ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد