16 هزار قرارداد سکه برای تحویل شهریور

16 هزار قرارداد سکه برای تحویل شهریور
معاملات آتی سکه در هفته گذشته در بورس کالا به 21 هزار و 411 قرارداد و ارزش آن به بیش از 2 هزار و 572 میلیارد ریال رسید.

قیمت سکه در بازار داخلی طی هفته اخیر تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و ریزش بهای طلا در بازارهای جهانی، حرکت نوسانی در پیش گرفت.

بیشترین معاملات با 16 هزار و 812 قرارداد به معاملات تحویل شهریور ماه سال آینده اختصاص داشت تا ارزش این سررسید به بیش از 2 هزار و 31 میلیارد ریال برسد.

سررسید تیر ماه سال جاری با 2 هزار و 639 قرارداد و ارزش بیش از 314 میلیارد ریال در جایگاه دوم قرار گرفت.

همچنین سکه تحویل دی ماه نیز با حجم 921 قرارداد و به ارزش بیش 105 میلیارد ریال در جایگاه سوم ایستاد.

سکه تحویل اردیبهشت ماه سال آتی نیز با 655 قرارداد و ارزش 76 میلیارد ریال در جایگاه چهارم و همچنین سکه اسفند ماه نیز با 384 قرارداد به ارزش بیش از 44 میلیارد ریال در جایگاه پنجم معاملات قرار گرفت.

هفته‌ گذشته، هفتمین هفته متوالی بود که قیمت جهانی طلا با کاهش روبرو شد اما نوسانات رو به بالای دلار موجب نوسان قیمت در بازار آتی سکه طی روز پنجشنبه شده بود.

در معاملات پنجشنبه اخیر بورس کالای ایران، قرارداد تحویل دی با قیمت یک میلیون و 147 هزار تومان معامله شد و افت 0.08 درصدی را در این روز تجربه کرد.

همچنین سکه تحویل اسفند با قیمت یک میلیون و 116 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با کاهش 0.07 درصدی نسبت به آخرین معامله در هفته گذشته روبرو شد.

سکه سررسید اردیبهشت ماه نیز بدون هیچ تغیری با قیمت یک میلیون و 176 هزار تومان معامله شد.

همچنین سکه تحویل تیر ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و 193 هزار تومان، کاهش 0.06 درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل شهریور ماه سال آتی با قیمت یک میلیون و 210 هزار تومانی معامله شد و 0.01 درصد رشد قیمت را در این روز تجربه کرد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۵۴:۳۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد