صیانت از بازار سرمایه وظیفه همگانی است

صیانت از بازار سرمایه وظیفه همگانی است
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشستی با حقوقی های بازار سرمایه تاکید کرد: صیانت از بازار سرمایه وظیفه همگانی است.

در نشست رییس سازمان بورس و حقوقی های بازار سرمایهکه با محور هماهنگی ورود نقدینگی جدید صندوق ها به بورس برگزار شد در مورد موضوع هایی مانند اهمیت سبدگردانی، معافیت مالیاتی، دامنه نوسان، تعدیل کارمزدها، نقدینگی، ایجاد شفافیت و اطلاع رسانی، رتبه بندی، کاهش سود بانکی و همچنین فرصت های جدید سرمایه گذاری بحث و گفتگو شد و همچنین برخی فعالان حقوقی بازار سرمایه از تزریق منابع جدید به بورس خبر دادند.

شاپور محمدی و مدیران ارشد سازمان بورس در جمع فعالان حقوقی بازار سرمایه همچون غدیر، شستا، گروه مالی پاسارگاد ، سرمایه گذاری ملی ایران، سرمایه گذاری صنعت و معدن، سرمایه گذاری توسعه ملی، هلدینگ خلیج فارس، سرمایه گذاری امید، خارزمی و آتیه دماوند حاضر شدند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این نشست که با محور هماهنگی ورود نقدینگی جدید صندوق ها به بورس برگزار شد ،رئیس سازمان بورس گفت : از همه فعالان بازار سرمایه شامل حقیقی ها، حقوقی ها و کارگزاران حمایت خواهیم کرد و صیانت از بازار سرمایه یک وظیفه همگانی است.

وی گفت : باید به فکر بزرگ کردن بازار و حمایت از همه فعالان بازار سرمایه از جمله حقوقی ها باشیم و در این باره اقداماتی در جریان است که انشالله به زودی به نتیجه خواهد رسید و اعلام عمومی خواهد شد.

محمدی افزود : دولت به تناسب منابعی که از طریق بازار بدهی جذب می کند باید به نقدینگی بازار سهام کمک کند.

سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه حقوقی ها نباید منفعل باشند و عملکرد انفعالی آنها به بازار لطمه می زند، خطاب به حقوقی ها گفت : از رشد بازار غفلت نکنید، بازار را بزرگ کنید و بدانید که فعالیت حقوقی ها موجب دلگرمی اشخاص حقیقی است.

محمدی افزود : حقوقی ها باید چه در بازار خوب و چه در بازار بد حضور داشته باشند و به فعالان حقوقی بازار سرمایه توصیه کرد هرچه زود تر صندوق های بازارگردانی راه بیاندازند.

در ادامه این نشست دکتر قالیباف، مدیر عامل شرکت بورس تهران از تشکیل کارگروهی برای پیگیری مسایل شرکت های بورسی و همچنین توسعه ابزارهای جدید با هدف عمق بخشیدن و انتظام به بازار سرمایه خبر داد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۰:۵۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد