357 قرارداد آپشن سکه منعقد شد

357 قرارداد آپشن سکه منعقد شد
معاملات روز یکشنبه قرارداد اختیار سکه در بورس کالا نشان می دهد در معاملات اختیار خرید اسفند 268 قرارداد و در اختیار فروش این سررسید 89 قرارداد منعقد شد.

به نقل از بورس کالا ، نگاهی به جزییات قرارداد اختیار خرید سکه در سررسید اسفند ماه نشان می دهد که در قیمت اعمال یک میلیون 125 هزار تومان 35 قرارداد ، قیمت اعمال یک میلیون و 175 هزار تومان 1 قرارداد ، قیمت اعمال یک میلیون و 200 هزار تومان 39 قرارداد و در قیمت اعمال یک میلیون و 225 هزار تومان 193 قرارداد منعقد شد.

همچنین در معاملات قرارداد اختیار فروش سکه برای سررسید اسفند ماه در قیمت اعمال یک میلیون 125 هزار تومان 30 قرارداد، قیمت اعمال یک میلیون و 150 هزار تومان 30 قرارداد ، قیمت اعمال یک میلیون و 225 هزار تومان 29 قرارداد منعقد شد.

به این ترتیب حجم معاملات قراردادآپشن سکه طلا از ابتدای هفته جاری تا پایان معاملات روز گذشته به یک هزار و 78 قرارداد رسید.

همچنین معاملات آتی سکه در روز گذشته در بورس کالای ایران به 31 هزار و 62 قرارداد رسید.

در دومین روز هفته ، عوامل متناقص در بازار ارز زمینه ساز کاهش بهای سکه در بازار نقدی و آتی شد.

روز یکشنبه دلار تا قیمت 3 هزار و 914 تومان پایین رفت و پس از رسیدن به این نقطه با افزایش خریدهای ارزی تا قیمت 3 هزار و 940 تومان بالا آمد.
البته این قیمت همچنان 20 تومان کمتر از نرخ بسته شده دلار در روز شنبه بود. به گفته فعالان، اخبار مربوط به پایین آمدن ارزش دلار در کشورهای همسایه از جمله عواملی بود که به نزول ابتدای روز دلار کمک کرد و اجازه رشد به بهای سکه نداد.

روز گذشته همسو با افت قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی دومین روز کاهشی خود را پشت سر گذاشت و یک کانال قیمت دیگر پایین آمد به طوریکه سکه تمام با 9 هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و 181 هزار تومان رسید. این افت در حالی ثبت شد که تعدادی از بازیگران بازار داخلی معتقدند اونس جهانی در هفته جاری به افزایش خود ادامه خواهد داد.

در همین حال هرقطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت 602 هزار تومان فروش رفت. ربع سکه نیز با قیمت 320 هزار تومان معامله شد . همچنین سکه گرمی هم دیروز در بازار آزاد با قیمت 205 هزار تومان به فروش رسید.

همچنین قیمت سکهدر معاملات آتی بورس کالای ایران درهر 5 سررسید روند نزولی را تجربه کرد. به طوری که براساس آمار معاملات ،سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و 215 هزار تومان ، افت 0.33 درصدی را تجربه کرد ، این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت 96 نیز با قیمت یک میلیون و 293 هزار تومان به فروش رسید و با افت 0.98 درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان سال 96 با قیمت یک میلیون و 358 هزار تومان معامله شد و افت 0.96 درصدی را به ثبت رساند.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۴:۲۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد