ساختمان تالار بورس حافظ ایمن است

ساختمان تالار بورس حافظ ایمن است
مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : ساختمان تالار حافظ ایمن است.

یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص وضعیت کنونی تالار حافظ گفت: ساختمان حافظ متعلق به سازمان بورس و اوراق بهادار است که سه شرکت بورس اوراق بهادار، بورس انرژی و مرکز مالی ایران در این ساختمان مستقر هستند.
وی افزود: پیش از این هم شرکت فرابورس در آنجا استقرار داشت که با بهبود شرایط برای خود ساختمان دیگری تهیه کرد و در گذشته هم این شرایط برای بورس کالا نیز وجود داشت و به نوعی تالار بورسخواستگاه همه بورس ها است.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : مالکیت این ساختمان متعلق به سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار بوده که به موجب قانون جدید اوراق بهادار که در سال 84 به تصویب رسید به سازمان بورس و اوراق بهادار انتقال یافت و خود سازمان نیز نزدیک به دو سال در این ساختمان قرار داشت. پس از جابجایی سازمان به خیابان ملاصدرا، این ساختمان به بورس تهران و سپس سایر بورس‌ها اجاره داده شد.

یاسر فلاح در خصوص میزان اجاره ‌بهای دریافتی گفت: هدف سازمان بورس سودآوری و انتفاع برای خودش نیست بلکه به دنبال حمایت از بورس‌هاست. از این رو، اجاره بهای این ساختمان عدد بالایی نیست و در واقع این مبلغ در حدود هزینه نگهداری این ساختمان است.
مدیر روابط عمومی سازمان بورس تاکید کرد: سازمان بورس این اجازه را داده تا مادام که بورس‌ها تمایل داشته باشند، بتوانند از قابلیت‌های ساختمان حافظ استفاده کنند و پس از تخلیه در مورد ساختمان تصمیم گیری خواهد شد.

مشاور رئیس سازمان بورس در خصوص ایمنی ساختمان تالار حافظ اظهار داشت: ساختمان حافظ در سه مرحله از نظر مسائل ایمنی مورد بازبینی جدی قرار گرفته است. این ساختمان دارای سیستم اطفاء حریق هوشمند است؛ به طوری که در همه طبقات این سیستم وجود دارد و اگر در جایی دودی توسط حسگرها تشخیص داده شود، سیستم اطفاء حریق فعال می شود و اگر شدت دود بیشتر شود، سیستم آب پاش شروع به فعالیت می کند.
یاسرفلاح افزود: در همه طبقات تالار کپسول اطفاء حریق وجود دارد و در هیچ کدام از طبقات تالار حافظ سیستم گرمایشی و پخت و پز مبتنی بر گاز وجود ندارد و استفاده از گاز مختص بخش آماده‌سازی و سرو غذاست. از این رو در طبقات شعله گاز وجود ندارد تا خطرات مبتنی بر آن پیش آید. وی همچنین تصریح کرد: سیستم برق این ساختمان هم مورد بازبینی قرار گرفته و کابل‌کشی های اساسی و مبتنی بر دانش روز انجام شده است.

مشاور رئیس سازمان بورس افزود: در این ساختمان یک بار مانور بحران و آتش‌نشانی با همکاری سازمان آتش‌نشانی انجام شده است و تاکنون هیچ‌گونه اخطاری در خصوص عدم ایمنی احتمالی ساختمان از سوی شهرداری و آتش‌نشانی دریافت نشده است.
مدیر روابط عمومی سازمان بورس ادامه داد: در صورتی که آتش‌نشانی یا سایر مراجع ذی‌صلاح در خصوص ایمنی این ساختمان خواهان بازرسی شوند، به عنوان مالک ساختمان با روی باز از آنها استقبال خواهیم کرد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۹:۳۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد