تلاش برای ورود بنگاه‌های کوچک اقتصادی به بورس

تلاش برای ورود بنگاه‌های کوچک اقتصادی به بورس
معاون وزیر و رئیس هیات‌‌مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تلاش دولت برای ورود بنگاه‌های کوچک به بازارهای سرمایه و بورس کالا خبر داد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران» به نقل از خبرگزاری مهر، علی یزدانی در مراسم افتتاح واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی اشتهارد که صبح سه‌شنبه برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: افرادی که برای ایجاد اشتغال در کشور از جمله استان البرز تلاش می‌کنند، قابل‌تقدیر هستند چراکه در جهت حفظ استقلال کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی بابیان اینکه این واحد تولیدی به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس‌جمهور افتتاح خواهد شد، افزود: به‌طور قطع این مهم نقش موثری در توسعه اشتغال استان دارد.یزدانی با اعلام اینکه شهرک صنعتی اشتهارد از اهمیت بالایی برخوردار است که برای استان مثمر‌ثمر بوده است، خاطرنشان کرد: امید است شاهد توسعه روزافزون این شهرک باشیم.معاون وزیر و رئیس هیات‌‌مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: ما در کشور بالغ‌بر ۹۵۲ شهرک و ناحیه صنعتی داریم که بیش از ۶۷ هزار قرارداد در واحدهای صنعتی موجود منعقدشده است.

وی با اشاره به اینکه طرحی که امسال به‌تبع بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و دستور رئیس‌جمهور مبنی بر تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در راستای حمایت از بنگاه‌های تولیدی شکل گرفت اقدام ‌موثری در راستای راه‌اندازی بنگاه‌های راکد و حفظ اشتغال بنگاه‌های دایر بوده است، گفت: درصدد هستیم با یکپارچه‌سازی همه اقدامات در قالب راهبری و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط، سازمان را مقتدر و کارآفرین کنیم. وی با بیان اینکه راه‌اندازی بانک ویژه بنگاه‌های خرد؛ کوچک و متوسط یکی از این اقدامات محسوب می‌شود که در دستور کار قرار دارد، افزود: حیات بنگاه‌های بزرگ به برکت حرکت بنگاه‌های کوچک و برعکس وابسته است. یزدانی بیان کرد: با اقدامات دولت و پیگیری وزارت صنعت، برای ورود بنگاه‌های کوچک به بازارهای سرمایه وبورس کالا، تفاهم‌نامه با فرا بورس برای تامین مالی منعقد شد تا تامین نقدینگی لازم با نرخ کم لحاظ شود.

معاون وزیر و رئیس هیات‌‌مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: ورود به بورس کالا یکی دیگر از اقدامات مذکور بود تا بنگاه‌ها بتوانند محصولات خود را در این بورس ارائه دهند. وی با بیان اینکه برای حمایت از بنگاه‌های خرد و متوسط اقدامات شایان توجهی لحاظ شده و درصدد هستیم بدون ورود به چرخه بوروکراسی زاید نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند، تصریح کرد: در سال جاری در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ۵۰۰ شهرک و ناحیه افزایش قیمتی را شاهد نبودیم.یزدانی با تاکید بر اینکه بنا داریم در بعد افزایش کیفیت شهرک‌ها و نواحی صنعتی برنامه‌ریزی جامعی داشته باشیم، گفت: مبحث آموزش مدیران و کارکنان بنگاه‌ها باید بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۵:۵۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد