20 هزار قرارداد آتی سکه در بورس کالا

20 هزار قرارداد آتی سکه در بورس کالا
معاملات آتی سکه در بورس کالا روز گذشته به 20 هزار و 545 قرارداد وارزش دو هزار و 888 میلیارد ریال رسید.

روز سه شنبه ، سکه و دلار برای دومین روز متوالی برخلاف جهت یکدیگر حرکت کردند.
در چهارمین روز هفته، کاهش 15 تومانی دلار اثری درقیمت سکه نداشت و فلز گران بهای داخلی به تبعیت از اونس در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران روند صعودی در پیش گرفت.

روز گذشته قیمت سکه در معاملات آتی بورس کالای ایران نیز در هر 5 سررسید روند صعودی را تجربه کرد.

سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و 235 هزار تومان، افزایش 0.14 درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت 96 با قیمت یک میلیون و 279 هزار تومان رشد 0.07 درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و 326 هزا تومان به فروش رسید و با افزایش 0.25 درصدی همراه شد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و 368 هزار تومان معامله و رشد 0.38 درصدی را تجربه کرد و درپایان نیز سررسید آبان سال 96 با قمیت یک میلیون و 415 هزار تومان معامله شد و افزایش 0/39 درصدی را به ثبت رساند.
در چهارمین روز هفته ، سکه تمام بهار آزادیبا افزایش 6 هزار تومانی از کانال یک میلیون و 210 هزار تومان عبور کرد و به قیمت یک میلیون و 215 هزار تومان رسید. حال آنکه شاخص ارزی با 15 تومان افت دیگر به قیمت 3 هزار و 835 تومان رسید . به گفته فعالان ، افزایش بهای اونس در بازار های جهانی و نوسان آن پیرامون قیمت هزار و 230 دلار تا ساعت 3 بعداز ظهر یکی از عواملی بود که سکه را در مسیر صعودی قرار داد.
به گفته کارشناسان ، نزدیک شدن به ایام 22 بهمن و افزایش تقاضا در آستانه پایان سال 95 از عواملی هستند که انتظارات افزایشی معامله گران را تحت تاثیر قرار می دهند.
افزایش بهای سکه های کوچک تر نیم سکه و ربع سکه نیز در راستای انتظارات افزایشی معامله گران تفسیرشده است.
همچنین ، نیم سکه با 4 هزار تومان رشد به قیمت 645 هزار تومان و ربع سکه نیز با همین میزان افزایش به قیمت 345 هزار تومان رسید.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۲:۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد