انعقاد 28 هزار قرارداد آتی سکه

انعقاد 28 هزار قرارداد آتی سکه
معاملات آتی سکه در بورس کالا در هفته گذشته به ترتیب روی ارقام 28هزار و 874 قرارداد و ارزش 3 هزار و 971میلیارد ریال قرار گرفت.

به نقل از بورس کالای ایران ؛ روند معاملات سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران طی هفته گذشته روند کم نوسانی را تجربه کرد، این در شرایطی است کهاونس طلا در بازارهای جهانی و نرخ ارز طی هفته اخیر تمایل بیشتری به صعود داشتند و این موضوع موجب شد بیشتر خریداران در فاز احتیاطی به سر ببرند.
طبق روال معاملات آتی سکه، سررسید آبان سال 96 یعنی دورترین موعد تحویل بازار آتی به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران 25 هزار و 903 قرارداد را به ارزش 3 هزار و 586 میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.
در رتبه دوم معاملات هفتگی آتی سکه، سررسید شهریور سال آینده قرار گرفت؛ در این سررسید یک هزار و 662 قرارداد به ارزش 222میلیارد ریال منعقد شد. قرارداد تحویل اردیبهشت سال آتی نیز با ثبت 568 قرارداد به ارزش 70 میلیارد ریال در مکان سوم پرمعامله ترین سررسید بازار آتی قرار گرفت. به همین ترتیب دو سررسید اسفند سال جاری و تیر 96 نیز به ترتیب با 488 قرارداد به ارزش 59 میلیارد ریال و 253 قرارداد به ارزش 32 میلیارد ریال در انتهای جدول بازار آتی سکه قرار گرفتند.
بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنج شنبه) بیانگر آن است که در مجموع یک هزار و 805 قرارداد منعقد شده است.
براساس آمار معاملات، سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و 207 هزار تومان، افزایش 0.05درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت 96 با قیمت یک میلیون و 248 هزار تومان رشد0.13 درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و 293هزار تومان به فروش رسید و با افزایش 0.06 درصدی همراه شد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و 337 هزار تومان معامله و رشد 0.08 درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان سال 96 با قیمت یک میلیون و 386 هزار تومان معامله شد و افزایش 0.50درصدی را به ثبت رساند.
سکه در بازار نقدی طی هفته گذشته با نوسان رو به پایینی رو به رو شد، اما پنجشنبه گذشته بهای اونس در بازارهای جهانی افزایش یافت و تغییرات رو به بالایی را برای بهای سکهطی این روز ایجاد کرد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۱:۵۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد