فردا افتتاح معاملات پسته در بورس کالا

فردا افتتاح معاملات پسته در بورس کالا
معاملات پسته در بورس کالای ایران ، فردا دوشنبه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، نمایندگان مجلس و مدیران بازار سرمایه افتتاح می شود.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، در این روز با حضور جمعی از مقامات ارشد دولتی از جمله وزیر امور اقتصادی و دارایی، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی،نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، شرکت تعاونی پسته رفسنجان و مدیران ارشد بازار سرمایه معاملات پسته در تالار کشاورزی بورس کالای ایران به طور رسمی افتتاح می شود.

پسته ایران مزایای زیادی، چه از نظر ارزش غذایی و چه از نظر اقتصادی دارد و امروزه توانسته جایگاه خوبی در صادرات غیر نفتی کشور داشته باشد.

در  سال های اخیر تعدادی از کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا، با سرمایه گذاری کلان، اقدام به تولید پسته در سطح بسیار گسترده کرده اند و سعی داشته اند که محصولی پربازده در سطح کشت گسترده ارائه دهند اما هنوز نتوانسته اند پسته ای با طعم دلپذیر پسته ایرانی تولید کنند.

ورود پسته به بورس کالا ؛ فرصت بسیار خوبی برای کشاورزان و تجار ایرانی است که با سرمایه گذاری در بخش تولید این محصول و عرضه در بورس کالا جایگاه پسته را نه تنها به سطح گذشته بازگردانند، بلکه بالاتر از آن نیز ببرند تا ایران باز بتواند در تولید و صادرات این محصول حرف اول را در جهان بزند.
به این ترتیب بورس کالای ایران به منظور بهبود تجارت پسته به عنوان مهمترین محصول صادراتی کشور در بخش کشاورزی با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان و شرکت تعاونی پسته رفسنجان اقدام به راه اندازی معاملات پسته کرده است.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۸:۴۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد