هفت هزار و 916 قرارداد آتی سکه

هفت هزار و 916 قرارداد آتی سکه
معاملات آتی سکه در بورس کالا روز گذشته به هفت هزار و 916 قرارداد و ارزش ان به یک هزار و 64 میلیارد ریال رسید که رشد 40 درصدی را تجربه کرد.

به نقل از بورس کالای ایران روز دوشنبه روند بهای دلار کاهنده بود و معاملات این ارز حتی با قیمت 3 هزار و 767 تومان کلید خورد که 11 تومان پایین تر از روز یکشنبه بود، این در شرایطیاونس طلا در بازارهای جهانی تغییر قیمت زیادی را تجربه نکرده بود، بر همین اساس بهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالا نیز به ریزش دلار واکنش نشان داد و روند نزولی در پیش گرفت.

به این ترتیب روز گذشته هر پنج سررسید بازار آتی سکه در بورس کالای ایران به تبعیت از دلار با روند نزولی قیمت رو به رو شد، بر این اساس سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و 201 هزار تومان، کاهش 0.19 درصدی را تجربه کرد.

قرارداد تحویل اردیبهشت 96 با قیمت یک میلیون و 233 هزار تومان افت 0.18 درصدی را به ثبت رساند.

از طرفی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و 268 هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت منفی 0.44 درصدی را تجربه کرد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده نیز با نرخ یک میلیون و 309 هزار تومان معامله و با کاهش 0.43 درصدی روبرو شد.

در پایان نیز سررسید آبان سال 96 با قیمت یک میلیون و 354 هزار تومان معامله شد و نسبت به روز یکشنبه افت 0.43 درصدی را به ثبت رساند.

سکه در بزار نقدی مقاومت کرد

برخلاف افت قیمت دلار، روز دوشنبه سکه تمام بهار آزادی کاهشی را تجربه نکرد و با هزار تومان رشد به قیمت یک میلیون و 201 هزار تومان رسید. افزایش قیمت سکه در روز گذشته موجب تعجب بسیاری از معامله گران شد.
روز دوشنبه بهای اونس در بازاراهای جهانی تا ساعت 3 بعد از ظهر نه تنها افزایش خاصی را تجربه نکرد، بلکه به ابتدای محدوده هزار و 230 دلار نزدیک شد.
همزمان از سوی بازار دلار نیز قیمت سکه تحریک نشد. در چنین شرایطی، تعداد زیادی از معامله گران انتظار داشتند، قیمت سکهدر مسیر کاهشی قرار بگیرد، ولی بر خلاف انتظار چنین اتفاقی رخ نداد و مرز یک میلیون و 200 هزار تومان یک بار دیگر حفظ شد.
به گفته فعالان، مقاومت سکه بود به دلیل افزایش تقاضای پایان سال بوده است.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۷:۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد