افت خرید‌ قیمت‌های بازار آتی سکه

افت خرید‌ قیمت‌های بازار آتی سکه
بی‌توجهی سکه نقدی به ریزش عوامل تآثیر‌ موجب‌ تداوم حباب مثبت سکه نقدی (بالابودن قیمت بازار از ارزش ذاتی) در بالای ۱۰۰ هزار تومان شده است.

نبود اخبار تکان دهنده قوی و موثر در کوتاه مدت با دورنمای تشدید دخالت دولت برای کنترل بازارهای ارزدر آستانه انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه‌ با تعدیل انتظارات‌ صعودی معامله‌گران‌ موجب افت جذابیت خرید‌ قیمت‌های بازار آتی سکه شده است‌ از سویی دیگر نیاز به نقدینگی پایان سال با نزدیک شدن به عید نوروز‌ نیز فشار مضاعفی را بر قیمت‌های بازار آتی سکه وارد نموده است.

با تداوم رکود تقاضا در بازار ارز‌ و افزایش عرضه از سوی صرافی بانک ها و‌ شرکت‌های حقوقی برای بستن حساب‌های ریالی خود همچنان عامل فشار بر قیمت دلار می باشد .از سویی دیگر چشم‌انداز تشدید مداخله دولت، انتظارات برای حمایت تقاضای ارز مسافرتی پایان سال و تقاضای آربیتراژی ناشی از تقویت ارزش جهانی دلار را بسیار کم‌رنگ کرده است تا بدین ترتیب قیمت دلار در مسیر افت فرسایشی خود به زیر ۳۷۵۰ تومان نفوذ کند.
بی‌توجهی سکه نقدی به ریزش عوامل تآثیر‌ موجب‌ تداوم حباب مثبت سکه نقدی (بالابودن قیمت بازار از ارزش ذاتی) در بالای ۱۰۰ هزار تومان شده است. با اعلام حراجی‌ سکه از سوی بانک مرکزی در صورت تشدید حباب مثبت آن‌ شاهد رویارویی سفته‌بازان بزرگ با دمیدن حباب به سکه نقدی برای محک زدن‌ و راستی‌ آزمایی بانک مرکزی هستیم در مقابل افرادی که حراجی سکه را تنها یک ژست رسانه‌ای در جهت‌ کنترل جو روانی بازار‌ تصور می‌کنند‌ اما‌ برخی از معامله‌گران‌ داغ کردن سکه از سوی سفته‌بازان‌ در روزهای اخیر را اقدامی‌ هماهنگ شده برای‌ بالا بردن قیمت حراجی سکه از سوی بانک مرکزی عنوان می‌کنند.

منبع خبر: 
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۳:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد