بازار آتی سکه 19 هزار قراردادی شد

بازار آتی سکه 19 هزار قراردادی شد
معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، طی روز گذشته به 19 هزار و 109 قرارداد و ارزش آن به دو هزار و 64 میلیارد ریال رسید که نسبت به روز دوشنبه رشد 141 درصدی را تجربه کرد.

به گزارش بورس کالای ایران  ، روز سه شنبه اونس و دلار دست به دست هم دادند تا موجب افت بهای سکه در روزهای پایانی سال شوند. اگرچه متغیرهای کاهشی تاثیر خود را بر روندبهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران طی روزهای اخیر گذاشته اند، اما رشد تقاضا در این روزها موجب مقاومت بیشتراین فلز زرد در برابر عوامل کاهنده شده است.
به این ترتیب روز گذشته هر پنج سر رسید بازارآتی سکه در بورس کالای ایران با روند نزولی قیمت رو به رو شد، به طوری که سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و 198 هزار تومان، کاهش 0.2 درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت 96 با قیمت یک میلیون و 223 هزار تومان افت 0.75 درصدی را به ثبت رساند. از طرفی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و 258 هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت منفی 0.81 درصدی را تجربه کرد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده نیز با نرخ یک میلیون و 284 هزار تومان معامله و با کاهش 1.95 درصدی رو به رو شد. در پایان نیز سررسید آبان سال 96 با قیمت یک میلیون و 333 هزار تومان معامله شد و نسبت به روز یکشنبه افت1.59درصدی را به ثبت رساند.

سکه در بازار نقدی مقاومت کرد

در روزهای اخیر حرکت کاهشی دلار و اونس عاملی برای کاهش بهای سکه بودند و مانع از رشد آن شدند. به این ترتیب روز سه‌شنبه، سکه تمام بهار آزادیبا باز شدن بازار ارز و حرکت کاهشی دلار در کنار ضعف اونس در بازارهای جهانی، با قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان به کار خود پایان داد که این قیمت هزار تومان پایین‌تر از روز دوشنبه بود

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱:۳۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد