معامله 1.6 میلیارد برگه سهم در بورس تهران

معامله 1.6 میلیارد برگه سهم در بورس تهران
در داد و ستدهای آخرین روز کاری هفته سهامداران بیش از یک میلیارد و 656 میلیون برگه سهم را دست به دست کردند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در نتیجه داد و ستدهای روز گذشته سهامداران بیش از یک میلیارد و 656 میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 3 هزار و 300 میلیارد ریال بود و در 62 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
امروز نمادهای ملی مس، پالایش نفت تبریز، بانک ملت، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، بانک تجارت، سرمایه گذاری معادن و فلزات و فولاد مبارکه با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل باعث افت 514 واحدی این متغیر شدند. در پایان معاملات امروز شاخص کل در رقم 76هزار و 285 ایستاد.
همچنین شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 496 و 361 واحد افت کردند.
در بازار روز چهارشنبه گروه های فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.
صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای نصیر ماشین، بانک خاورمیانه، لیزینگ ایرانیان، شیمی داروئی داروپخش، آسان پرداخت پرشین، مس شهید باهنر و موتورسازان تراکتورسازی ایران بود.
در مقابل نمادهای پالایش نفت تبریز، فرآورده های نسوز ایران، پلی اکریل، پمپ سازی ایران، سیمان غرب، بانک تجارت و سرما آفرین با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.
در بازار روز گذشته  سهامداران برای خرید سهام سایپا دیزل در نماد معامله بلوکی، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت کارکنان نفت، واحدهای صندوق امین یکم، پارند پایدار سپهر و کیان بیشترین تقاضا و صف خرید را تشکیل دادند.
در مقابل گروهی دیگر برای خروج از سهام پلی اکریل، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر،سهام پست بانک، توسعه صنایع بهشهر، ایران ارقام ، اوراق صکوک بناگستر کرانه و اوراق مشارکت شهرداری سبزوار بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را تشکیل دادند.
در پایان معاملات بیمه البرز در نماد معامله بلوکی با معامله 380 میلیون سهم به ارزش 684 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۴:۵۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد