بازار سهام تشنه نقدینگی

بازار سهام تشنه نقدینگی
معامله‌گران بازار سهام امروز در حالی نظاره‌گر معاملاتی کم حجم و خنثی در کلیت معاملات بازار بودند که در تکاپوی سفته‌بازان در بازار پایه فرابورس شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی بود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه 95 با افزایش 83 واحدی به رقم 79 هزار و 744 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن اما با کاهش 77 واحدی عدد 17 هزار و 614 واحد را تجربه کرد.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 69 واحدی به عدد 87 هزار و 101 واحد رسید.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش 156 واحدی به رقم 55 هزار و 378واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 378 واحدی روی رقم 176 هزار و 514 واحد ایستاد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش 9 واحدی عدد 923 واحد را تجربه کرد.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت خدمات انفورماتیک با 80 واحد، گروه مپنا با 46 واحد و فولاد مبارکه با 23 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت آسان پرداخت پرشین با 28 واحد، سایپا با 27 واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با 21 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 280 میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن بیش از 958 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 73 هزار و 585 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سبحان دارو، داروسازی ابوریحان، ایران دارو، قند شیرین خراسان، سیمان بهبهان، پتروشیمی اصفهان، سرمایه‌گذاری وثوق امین، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر و حق تقدم خرید سهام بیمه حافظ از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های حمل و نقل توکا، فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، ملی سرب و روی ایران، پتروشیمی زاگرس، تولید برق ماهتاب کهنوج، پرمیت، سرمایه‌گذاری بوعلی و سیمان خاش متوقف شدند.

 امروز در بازار 2 بورس تهران که با معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 16.5 میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش کمتر از 7 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

4.5 میلیون سهم گروه مپنا نیز به ارزش 3 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

طی معاملات امروز در گروه خودرویی‌ها در حالی افزایش عرضه از سوی معامله‌گران اغلب حقوقی در مقابل تقاضای معامله‌گران اغلب حقیقی ادامه یافت که در گروه سایپا امروز معامله 293میلیون سهمی به ارزش بیش از 36 میلیارد تومان در دامنه نزولی قیمت‌ها قابل توجه بود.

انتظار برای رشد قیمت سهام سایپا همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اصلی‌ترین انتظار معامله‌گران اغلب حقیقی این سهم بود همزمان با نزدیک شدن به موعد برگزاری مجمع عادی سالیانه است.

تداوم افت قیمت اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در فرابورس (هر برگ ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۷۳ هزار تومان فروش می‌رسد) نیز امروز در حالی به طور دسته جمعی در این گروه حاکم شد که در بازار فرابورس ایران تک سهم‌های غذایی در کنار بازار پایه‌ای‌ها همچنان خودنمایی می‌کند.

در گروه محصولات کاغذی نیز امروز «چکاپا» در حالی دوباره با صف خرید نه چندان پایدار به کار خود پایان داد که موضوع تعیین قیمت کاغذ در کنار قیمت‌گذاری آخال به عنوان ماده اولیه شرکت‌های کاغذسازی مبنای تحلیل نوسانگیران در این گروه است و درنهایت در گروه رایانه امروز خدمات انفورماتیک در حالی برای نهمین روز معاملاتی متوالی در دامنه نوسان مثبت قیمتی به کار خود پایان داد که شرکت ملی انفورماتیک همچنان به عرضه‌های تدریجی در این سهم همزمان با ا فزایش تقاضای معامله‌گران حقیقی ادامه می‌دهد.

امروز بازار سهام بازاری کم حجم و به نسبت راکد بود که بیش از آنکه فضای انتخاباتی اهرمی برای شادابی آن باشد کمبود نقدینگی و معاملات خنثی به نوسان‌های نه چندان دلچسب برای ذی‌نفعان این بازار منتهی شده است.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۰:۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد