تثبیت آیفکس در ارتفاع 910 واحدی

روز گذشته دادوستدهای فرابورس ایران با رشد اندک 3/ 0 واحدی نماگر این بازار (معادل 03/ 0 درصد) و معامله بیش از 140 میلیون ورقه بهادار به ارزش یک‌هزار و 496 میلیارد ریال دنبال شد.
روز گذشته دادوستدهای فرابورس ایران با رشد اندک 3/ 0 واحدی نماگر این بازار (معادل 03/ 0 درصد) و معامله بیش از 140 میلیون ورقه بهادار به ارزش یک‌هزار و 496 میلیارد ریال دنبال شد.

روز گذشته دادوستدهای فرابورس ایران با رشد اندک 3/ 0 واحدی نماگر این بازار (معادل 03/ 0 درصد) و معامله بیش از 140 میلیون ورقه بهادار به ارزش یک‌هزار و 496 میلیارد ریال دنبال شد. بر این اساس آیفکس که در ساعات ابتدایی معاملات روز گذشته با افزایش بیش از یک واحدی روبه رو شده بود، در ادامه معاملات رو به کاهش گذاشت و در نهایت کمتر از نیم واحد رشد کرد. در جریان دادوستدهای این روز، سهامداران شاهد نقل و انتقال 83 میلیون سهم به ارزش 265 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم بودند که بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را نماد شرکت آهن و فولاد ارفع با خرید و فروش 15 میلیون سهم به ارزش 42 میلیارد ریال به خود اختصاص داد.دیروز فرابورس ایران با تعداد قابل ملاحظه‌ای بازگشایی نماد در جریان بازار روبه‌رو شد که بر‌اساس آن نماد معاملاتی شرکت‌های شيرين‌دارو و حق‌تقدم خريد سهام شركت مذکور، سرمايه‌گذاري فني و مهندسي مشانير، سيمان ممتازان کرمان، کشتيراني درياي خزر، شركت سرمايه‌گذاري کوه‌نور، توليد تجهيزات سنگين هپکو، گسترش تجارت و سرمايه ايرانيان، بانك حكمت ايرانيان و حق تقدم خريد سهام شركت مذکور بازگشایی شدند.

 

در این میان توقف نمادها نیز به‌دلیل در پیش بودن مجامع عمومی سالانه شرکت‌ها زیاد بود و به 20 مورد رسید به‌طوری که نمادهای معاملاتي «وآفری»، «شرنگي»، «وسرمد»، «خصدرا»، «سلار»، «نشار»، «وآتوس»، «کصدف»، «وسنا»، «نيرو»، «فسا»، «جهرم»، «داراب»، «کازرو»، «حسير»، «مفاخر»، «افرا»، «بساما»، «وسدید» و «شگامرون» در پایان بازار متوقف شدند. نمادهای «میدکو»، «بمپنا» و «ارفع» سه نماد مثبت اثرگذار و نمادهای «شرانل»، «خراسان» و «دماوند» سه نماد منفی اثرگذار بر شاخص فرابورس در جریان معاملات دیروز بودند.معاملات بازار پایه فرابورس ایران نیز دیروز رقم 54 میلیون سهم به ارزش 134 میلیارد ریال را پشت سر گذاشت. در همین حال تابلوی اوراق تسهیلات مسکن با معامله بیش از 74 هزار ورقه تسه به ارزش 57 میلیارد ریال روبه رو شد. معاملات تسه در این تابلو در بازه قیمتی 756 تا 780 هزار ریال دنبال شد.در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز سرمایه‌گذاران شاهد جابه‌جایی یک میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یک هزار و 6 میلیارد ریال بودند. اسناد خزانه اسلامی مرحله هفتم با معامله 226 هزار ورقه اخزا به ارزش 225 میلیارد ریال در صدر این بازار به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملاتی ایستاد.

منبع خبر: 
  ۲۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶:۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه