قیمت سکه، قیمت طلا روز چهارشنبه - ۱۳۹۷/۵/۱۷

 قیمت سکه، قیمت طلا روز چهارشنبه - ۱۳۹۷/۵/۱۷
نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

توزیع سکه‌های پیش‌فروشی میان خریداران از امروز در شعب منتخب بانکی آغاز شده است؛ اما بر خلاف آنچه که تصور می‌رفت توزیع این سکه‌ها نرخ را در بازار متعادل کند، اما این اتفاق از صبح امروز به نحو دیگری رقم خورد و دلالها اجازه ندادند روند کاهش قیمت سکه که از ساعات ابتدای امروز آغاز شده بود، ادامه یابد.

بانکها از امروز عرضه دو میلیون قطعه سکه پیش فروش شده را آغاز کردند و قرار است این تعداد سکه تا ۱۶ آبان ماه به تدریج و متناسب با زمان ثبت نام متقاضیان، توزیع شود. از این ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار قطعه سکه پیش فروش شده، کلا ۵۰ هزار قطعه با قیمت غیرقطعی بوده و قرار است به قیمت روز واگذار شود اما مابقی این سکه ها با قیمت قطعی بوده و مبنای محاسبه قیمت در زمان تحویل، قیمت زمان پیش خرید است.

در مورد ۵۰ هزار قطعه سکه ای که با قیمت غیرقطعی پیش فروش شده،  خریدار باید نرخ روز سکه را با احتساب ۴ درصد تخفیف به بانک بپردازد و در مقابل سکه خود را دریافت کند.

گزارش‌های میدانی حکایت از آن دارد که هم اکنون بازار سکه با افزایش ۲۶۰ هزار تومانی مواجه شده و نرخ نسبت به معاملات اول صبح امروز با حباب بالایی روبرو شده است. بر این اساس در آغاز معاملات امروز نرخ سکه به ۳ میلیون تومان هم کاهش یافته بود اما هم اکنون در محدود سه میلیون و ۳۰۰هزار تومانی سیر می‌کند.

یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: بانک مرکزی دو نوع قرارداد را برای فروش‌های سکه در نظر گرفته بود که در نوع اول، پیش‌فروش با نرخ قطعی صورت می‌گرفت، اما در دسته دوم، پیش‌فروش با نرخ روز به علاوه ۴درصد تخفیف صورت گرفته بود که توزیع سکه‌های مرتبط با آن، در بازار آغاز شده است.

وی افزود: از روز اول در قراردادها این موضوع ذکر شده بود و خریداران باید در زمان انعقاد قرارداد به آن توجه می‌کردند. نکته این است که ۵۰ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی با قیمت غیرقطعی به فروش رسیده است.

هم اکنون(تا لحظه تنظیم این خبر ۱۳:۳۵) نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم با ۱۳۰ هزار تومان افزایش به سه میلیون و ۱۰۱ هزار تومان، نیم سکه با افزایش ۶۰ هزار تومانی ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه با افزایش ۳۰ هزار تومانی ۸۵ هزار تومان و سکه یک گرمی ۴۷۰ هزار تومان است.

منبع خبر: 
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۳۷:۱۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد