کشف قیمت زعفران نو در بورس کالای ایران

 کشف قیمت زعفران نو در بورس کالای ایران
در جریان معاملات روز گذشته در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران زعفران برداشت سال زراعی جاری کشف قیمت شد و معامله‌گران در دو نماد معاملاتی جدید بر پایه محصول زعفران نگین و پوشال معمولی بیش از ۱۰ هزار و ۹۶۴ گواهی سپرده کالایی را منعقد کردند.

طی معاملات اخیر؛ معامله‌گران درحالی شاهد بازگشایی دو نماد معاملاتی جدید بر پایه محصول نگین و پوشال معمولی زعفران در نماد سررسید آبان ۱۳۹۹ انبار زرین زعفران مشرق زمین بودند که هر گرم زعفران نگین به قیمت ۸۲۰۰ تومان و هر گرم زعفران پوشال معمولی به قیمت ۷۵۰۰ تومان معاملات خود را در بورس آغاز کرد تا اولین قیمت محصول برداشت سال زراعی جدید در بورس کشف شود. طی این معاملات، تعداد ۷۹۶۴ گواهی سپرده زعفران نگین در نماد سررسید آبان ۹۹ انبار زرین زعفران مشرق زمین مورد معامله قرار گرفت و در نتیجه این معاملات قیمت هر گرم از محصول پایه در بالاترین سطح به رقم ۸۶ هزار و ۲۶۴ ریال رسید و در پایین‌ترین سطح نیز به رقم ۸۰ هزار ریال معامله شد.

در نماد زعفران پوشال معمولی همین انبار نیز درحالی تعداد ۳۰۰۰ اوراق مبادله شد که طی این معاملات بیشینه قیمت هر گرم محصول سال‌جدید به رقم ۷۵ هزار و ۱۰ ریال رسید و قیمت ۷۵ هزار ریال نیز به‌عنوان کمینه قیمت روی تابلوی بورس درج شد. به این ترتیب، طی این معاملات درحالی محصول نو (برداشت سال ۹۸) کشف قیمت شد که محصول پوشال و نگین برداشت سال قبل در محدوده ۷ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت. در بازار قراردادهای آتی نیز معامله‌گران ضمن انعقاد ۱۷ هزار و ۵۳۰ قرارداد، هر گرم زعفران نگین را برای تحویل در آبان ماه ۱۳۹۸ به قیمت میانگین ۷۱ هزار و ۷۰۰ ریال معامله کردند. هر گرم زعفران پوشال نیز برای تحویل در سررسید آبان ماه سال‌جاری به قیمت میانگین ۶۱ هزار و ۲۰۰ ریال افت کرد و تا پایان معاملات تعداد ۱۰۶۱ قرارداد منعقد شد. تعداد ۳۰۸۳ قرارداد آتی زعفران پوشال تحویل دی ماه امسال نیز در حالی منعقد شد که هر گرم از محصول پایه برای تحویل در سررسید مذکور به طور میانگین ۶۷ هزار و ۴۰۰ ریال (بر هر گرم) قیمت خورد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۳:۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد