قیمت طلا امیدی به افزایش قیمت ندارد

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران باور ندارند که فشار فروش در بازار طلا هفته جاری تمام خواهد شد.
نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران باور ندارند که فشار فروش در بازار طلا هفته جاری تمام خواهد شد.

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران باور ندارند که فشار فروش در بازار طلا هفته جاری تمام خواهد شد.

طلا هفته گذشته را با عملکرد نه چندان مطلوبی به پایان برد و بازار طلا با فشار فروش فنی روبرو شد زیرا ریسک پذیری سرمایه گذاران بهبود پیدا کرد و این موضوع باعث کاهش سه درصدی قیمت طلا در هفته گذشته شد که بزرگترین کاهش هفتگی در دو سال و نیم اخیر بود.

دارین نیوسام، رییس شرکت "دارین نیوسام آنالایز" اظهار کرد اگرچه بازار طلا روند نزولی پیدا کرده است اما به نظر نمی‌رسد دچار بیش فروش شده باشد و سطح حمایت مهم بعدی طلا حدود ۱۴۰۷ دلار خواهد بود.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۳ نفر شرکت کردند که از میان آنها چهار نفر یا ۳۱ درصد افزایش قیمت طلا و هشت نفت یا ۶۱ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند. یک نفر یا معادل هشت درصد نیز نظری نداشت.

در این بین، ۹۹۱ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که از میان آنها، ۴۸۲ نفر یا ۴۹ درصد افزایش و ۳۳۱ نفر یا ۳۳ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۱۷۷ نفر یا ۱۸ درصد هم نظری نداشتند.

اگرچه اکثر سرمایه گذاران در این نظرسنجی هنوز نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند اما برای نخستین بار از ماه مه میزان خوش بینی آنها به پایین ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد. مشارکت در این نظرسنجی آنلاین به بالاترین سطح خود از اواخر سپتامبر رسید.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران پیش بینی اشتباهی داشتند. بهای هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار آمریکا سه دلار و ۵۰ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش یافت و در ۱۴۶۲ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۳.۲ درصد کاهش نشان داد.

درصد درستی پیش بینی تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران از ابتدای امسال تاکنون ۵۲ درصد بوده است.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "لاسال فیوچرز گروپ" اظهار کرد فشار فروش فنی صدمه فنی قابل توجهی به روند صعودی طلا زد. وی اکنون منتظر است تا ببیند آیا طلا حمایت در سطح ۱۴۰۵ دلار را که میانگین قیمت ۲۰۰ روزه است، تست خواهد کرد. ندوس به کیتکونیوز گفت با توجه به وضعیت بازارهای سهام که به رکورد بالایی صعود کرده اند، افزایش قیمت برای طلا دشوار خواهد بود.

کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس فیوچرز هم قیمتهای پایینتر برای طلا در کوتاه مدت پیش بینی و فروش در صورت افزایش قیمت به ۱۴۸۰ دلار را توصیه کرد.

با وجود همه اخبار منفی که در فضای طلا وجود دارد، برخی از سرمایه گذاران آماده نیستند از این فلز ارزشمند دست بکشند. برخی از تحلیلگران اظهار می کنند که بازارها درباره پیش بینی پایان جنگ تجاری میان آمریکا و چین، بیش از حد خوش بین هستند. قیمت طلا از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون تحت تاثیر پیامدهای جنگ تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد و تجارت جهان، بیش از ۱۴ درصد رشد کرده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز جمعه پس از این که احتمال لغو برخی از تعرفه‌ها روی واردات کالاهای چینی را رد کرد، ابهامات جدیدی را در فضای بازار نسبت به دورنمای توافق تجاری دو ابرقدرت اقتصادی به وجود آورد.

افشین نوابی، مدیر معاملات شرکت بازرگانی "ام کی اس" اظهار کرد که اگرچه طلا هفته دشواری را سپری کرد اما بدبینی کاملا به این فلز زرد با درنظر گرفتن ابهاماتی که در بازار وجود دارد، به این سادگی نخواهد بود.

منبع خبر: 
  ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۴:۱۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: