تولید و صادرات نفت عراق ثابت مانده است

 تولید و صادرات نفت عراق ثابت مانده است
وزیر نفت عراق در بحبوحه ناآرامی‌های داخلی اعلام کرد: نرخ تولید و صادرات نفت این کشور باثبات مانده‌است. ثامر غضبان به ثبات نرخ تولید و صادرات نفت اشاره کرد و گفت: بخش استخراج هم وضعیت مطلوبی دارد.

 وزیر نفت عراق در بحبوحه ناآرامی‌های داخلی اعلام کرد: نرخ تولید و صادرات نفت این کشور باثبات مانده‌است. ثامر غضبان به ثبات نرخ تولید و صادرات نفت اشاره کرد و گفت: بخش استخراج هم وضعیت مطلوبی دارد. براساس گزارش رویترز، وزیر نفت عراق گفت که کشورش به سهمیه تولید که از سوی اوپک مقرر شده، پایبند مانده است. وزارت نفت عراق روز جمعه اعلام کرد این کشور بیش از ۱۰۶ میلیون بشکه نفت خام در اکتبر صادر کرد که بیش از ۶ میلیارد دلار درآمد به همراه داشت.

مجموع صادرات نفت عراق در اکتبر بیش از ۸/ ۱۰۶ میلیون بشکه معادل ۳.۴۴۵ میلیون بشکه در روز بود. حدود ۵/ ۱۰۳ میلیون بشکه از میادین مرکزی و جنوبی عراق و حدود ۵۷/ ۲ میلیون بشکه از میادین نفتی کرکوک در شمال عراق و ۴۳۱ هزار و ۴۸۶ بشکه از استان شمالی نینوا صادر شد. عراق همچنین در اکتبر ۳۰۷ هزار و ۲۹۲ بشکه نفت خام به اردن صادر کرد. اقتصاد عراق به شدت به صادرات نفت خام وابسته است و بیش از ۹۰ درصد از درآمد این کشور را تشکیل می‌دهد.

منبع خبر: ایسنا
  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۸:۴۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد