رشد محدود قیمت طلا پس از ریزش ۴۴ دلاری

 رشد محدود قیمت طلا پس از ریزش ۴۴ دلاری
قیمت طلا پس از این که آخرین بار تحت تاثیر کاهش تقاضا برای خرید دارایی امن، به پایین‌ترین حد در بیش از یک ماه اخیر سقوط کرد، در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی اندکی رشد کرد.

قیمت طلا پس از این که آخرین بار تحت تاثیر کاهش تقاضا برای خرید دارایی امن، به پایین‌ترین حد در بیش از یک ماه اخیر سقوط کرد، در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی اندکی رشد کرد.

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۶۸۲ دلار و ۵۷ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۶۹۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

قیمت هر اونس طلا روز جمعه پس از آماری که نشان داد شمار مشاغل غیرکشاورزی آمریکا در ماه میلادی گذشته ۲.۵۰۹ میلیون شغل افزایش داشته است، ۴۴ دلار و ۴۰ سنت معادل ۲.۶ درصد سقوط کرد و به ۱۶۸۳ دلار نزول کرد. این آمار مثبت برخلاف پیش بینی تحلیلگران از کاهش هشت میلیون شغل بود و تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی امن را محدود کرد.

استفن اینس، استراتژیست شرکت خدمات مالی "اکسی کورپ" در این باره گفت: داستان پیرامون آمار بیکاری آمریکا، ریسکهای زیادی را برای طلا ایجاد کرده و روند صعودی طلا کاملا محدود خواهد بود و این فلز برای عبور مجدد از مرز ۱۷۰۰ دلار به مشکل برخورد خواهد کرد.

آمار اشتغال بهتر از حد مطلوب در آمریکا، تقاضا برای دارایی‌های پرریسک مانند سهام را تقویت کرد و باعث صعود بازارهای سهام در معاملات روز دوشنبه شد.

فعالان بازار اکنون منتظر نشست سیاستگذاری دو روزه بانک مرکزی آمریکا هستند که از روز سه شنبه آغاز شده و بعدازظهر روز چهارشنبه به پایان می‌رسد. با این حال در پی بهبود غیرمنتظره آمار اشتغال، بازار روی احتمال بکارگیری نرخ‌های بهره منفی از سوی بانک مرکزی آمریکا حساب نمی‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون با اقدام بانک‌های مرکزی جهان در کاهش نرخ‌های بهره و رونمایی بسته‌های محرک مالی گسترده که با هدف تقویت اقتصادهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا صورت گرفته، بیش از ۱۱ درصد رشد کرده است. با این‌همه قیمت طلا در پی امیدواری به روند سریع‌تر احیای اقتصادی، از بالاترین رکورد هفت سال اخیر در ماه مه حدود چهار درصد ریزش کرده است.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس با پشتوانه طلا است، روز جمعه ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۱۲۸.۱۱ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۷ دلار و ۴۷ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری دو درصد سقوط کرد و به ۸۱۹ دلار و ۲۵ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۱۹۶۵ دلار و ۹۲ سنت صعود کرد.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۲:۱ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد