قیمت نفت کاهشی ماند

 قیمت نفت کاهشی ماند
قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه در واکنش به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و چین و تجدید نگرانی‌ها نسبت به متوقف شدن روند احیای تقاضا، حدود یک درصد سقوط کرد.

قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه در واکنش به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و چین و تجدید نگرانی‌ها نسبت به متوقف شدن روند احیای تقاضا، حدود یک درصد سقوط کرد.

بهای معاملات نفت برنت ۳۷ سنت معادل ۰.۹ درصد کاهش یافت و به ۴۰ دلار و ۳۴ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت معادل ۱.۴ درصد کاهش یافت و به ۳۷ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز چهارشنبه ۴۲ سنت کاهش داشت.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ، بازار همچنان بین خوش‌بینی به بازگشایی اقتصاد و ابهامات پیرامون موج دوم شیوع ویروس کرونا در حال متوازن شدن است.

نگرانیها نسبت به روند احیای تقاضا برای سوخت در پی افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا که باعث شد چین پروازها را لغو کرده و مدارس را تعطیل کند، تشدید شد. همچنین ایالتهای متعدد آمریکا از جمله تگزاس، فلوریدا، کالیفرنیا افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده اند.

رشد ذخایر نفت آمریکا برای دومین هفته متوالی هم باعث شد فشارهای کاهشی روی قیمتهای نفت تشدید شود. هر چند آمار رسمی دولت آمریکا نشان داد ذخایر بنزین و سایر سوختها شامل دیزل و نفت کوره کاهش پیدا کرده است.

به گفته تحلیلگران، اگرچه قیمتها کاهش پیدا کرده اما احتمالا تحت تاثیر پایبندی اوپک و متحدانش به توافق کاهش تولید، بین محدوده ۳۵ تا ۴۰ دلار در هر بشکه خواهد ماند.

دو منبع آگاه اوپک پلاس اظهار کردند که نرخ پایبندی گروه اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه مه ۸۷ درصد بوده است.

کارشناسان فنی اوپک پلاس در نشست روز چهارشنبه درباره تمدید کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز توصیه‌ای ارایه نکردند و تصمیم گرفتند روی پایبندی کشورهایی متمرکز شوند که به طور کامل به سهمیه تولیدشان عمل نکردند. قرار است عراق و قزاقستان برنامه‌های خود برای کاهش تولید و جبران پایبندی پایین‌تر به سهمیه کاهش تولید در ماه گذشته را به کمیته وزیران اوپک پلاس ارایه کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک در گزارش ماهانه خود هشدار داد که بازار نفت جهانی در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ همچنان  مازاد عرضه خواهد داشت زیرا عرضه خارج از این گروه حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز بالاتر از برآوردهای قبلی خواهد بود.

منبع خبر: ایسنا
  ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۴۴:۱۱ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد