بورس در هفته گذشته از طلا و سکه جاماند

بورس در هفته گذشته از طلا و سکه جاماند
بورس تهران معاملات هفته گذشته را با صعود ۷/ ۸ درصدی نماگر اصلی پشت سر گذاشت. در این هفته دو رکورد در بازار سهام ارتقا پیدا کرد. یکی شاخص کل و دیگری ارزش معاملات خرد سهام. شاخص کل برای اولین بار در تاریخ سطح یک میلیون و ۷۵۰ هزار واحدی را تصاحب کرد و ارزش معاملات خرد سهام در مجموع بورس و فرابورس به رقم بی‌سابقه ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید.

بورس تهران معاملات هفته گذشته را با صعود ۷/ ۸ درصدی نماگر اصلی پشت سر گذاشت. در این هفته دو رکورد در بازار سهام ارتقا پیدا کرد. یکی شاخص کل و دیگری ارزش معاملات خرد سهام. شاخص کل برای اولین بار در تاریخ سطح یک میلیون و ۷۵۰ هزار واحدی را تصاحب کرد و ارزش معاملات خرد سهام در مجموع بورس و فرابورس به رقم بی‌سابقه ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید. با این حال پس از مدت‌ها، سکه از بازار سهام پیشی گرفت و با رشد هفتگی ۷/ ۹ درصدی همراه شد.

حمایت‌های دوجانبه دلار داخلی و طلای جهانی سبب شد تا سکه در هفته گذشته ضمن ثبت رکورد تازه، موقعیت خود را در کانال جدید تثبیت کند. بهای هر سکه طرح جدید در هفته قبل ۹۲۰ هزار تومان افزایش یافت و به سطح ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. علاوه بر رکوردشکنی دلار، جهش طلای جهانی به بالاترین سطح طی ۹ سال اخیر هم نقش مضاعفی در رشد سکه داشت. در بازار ارز نیز بازده هفتگی دلار به سهام نزدیک شد. ششمین هفته رشد متوالی دلار با ورود به کانال ۲۲ هزار تومانی همراه بود. هر دلار آمریکا در این هفته ۱۶۵۰ تومان افزایش یافت و روز پنج‌شنبه در سطح ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان قرار گرفت تا رشد هفتگی ۸ درصد را ثبت کند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۲۲:۵۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد