پیش‌بینی تحلیلگران از روند اونس

پیش‌بینی تحلیلگران از روند اونس
تحلیلگران بر این باورند که با توجه به سیگنال‌های جدید فدرال رزرو پس از سخنرانی پاول در نشست جکسون هول، همچنان انتظار می‌رود که ارزش دلار آمریکا کاهش پیدا کند.

تحلیلگران بر این باورند که با توجه به سیگنال‌های جدید فدرال رزرو پس از سخنرانی پاول در نشست جکسون هول، همچنان انتظار می‌رود که ارزش دلار آمریکا کاهش پیدا کند. چارچوب سیاستی جدید فدرال رزرو و اطمینان از پایین‌ ماندن نرخ بهره نوید چاپ پول بیشتر را می‌دهد و از این طریق احتمالا ارزش دلار باز هم پایین‌تر خواهد رفت. به همین دلیل تحلیلگران انتظار دارند طلا مجددا بتواند به بالای مرز ۲ هزار دلاری برسد. تا اینجای کار دلار به پایین‌ترین ارزش خود در دو سال اخیر رسیده و سبب شده که روز سه‌شنبه اونس با سرعت قابل‌توجهی به سوی مرز ۲ هزار دلاری حرکت کند.

 استراتژی جدید فدرال رزرو که اجازه می‌دهد نرخ تورم به آرامی افزایش پیدا کند و نرخ بهره برای مدت بیشتری در محدوده‌های پایین باقی بماند روز سه‌شنبه سبب ایجاد موجی از فروش دلار شد و راه سرمایه‌ها را به سمت پناهگاه‌های امن دارایی کج کرد.  وارن پترسون، تحلیلگر در ING (یک شرکت بانکداری و خدمات مالی در آمستردام)، درباره وضعیت بازارها در موقعیت کنونی گفت: انتظارات برای پایین‌ماندن طولانی‌‌مدت نرخ بهره در ایالات متحده و تداوم تضعیف ارزش دلار آمریکا فضای بسیار مناسبی را برای فلزات گرانبها به‌ویژه طلا به‌وجود می‌آورد.  نرخ بهره پایین‌تر با کاهش هزینه نگهداری دارایی‌های بدون ریسک مانند طلا باعث افزایش تقاضای آنها می‌شود. علاوه‌بر این طلا به طور سنتی به‌عنوان پوشش‌دهنده ریسک در برابر افزایش تورم و کاهش ارزش ارزها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.  همچنین یکی دیگر از عواملی که می‌تواند به افزایش قیمت طلا یاری برساند، افزایش تنش‌ها میان آمریکا و چین است. روز دوشنبه آمریکا اعلام کرد که گفت‌وگوهای اقتصادی جدیدی را با تایوان آغاز کرده است؛ موضوعی که می‌تواند به آتش تنش‌های میان دو قطب اقتصادی جهان بیفزاید.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۸:۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد