روند صعودی طلا ادامه‌دار است و تا مدت‌ها افت نمی‌کند

 روند صعودی طلا ادامه‌دار است و تا مدت‌ها افت نمی‌کند
براساس گزارش بانک یوبی‌اس سوئیس، طلا که در سال‌جاری حدود ۳۰درصد افزایش قیمت داشته، با توجه به تداوم بی‌ثباتی جهان، همچنان در مسیر صعود قرار دارد و فراتر از انتظارات در این سطح باقی خواهد ماند.

 براساس گزارش بانک یوبی‌اس سوئیس، طلا که در سال‌جاری حدود ۳۰درصد افزایش قیمت داشته، با توجه به تداوم بی‌ثباتی جهان، همچنان در مسیر صعود قرار دارد و فراتر از انتظارات در این سطح باقی خواهد ماند. به گزارش «ایبِنا» از سی‌ان‌بی‌سی، «یو چوو گوآن» رئیس واحد بازارهای جهانی آسه‌آن در این بانک سرمایه‌گذاری گفت: نظر ما در مورد طلا بسیار مثبت است و این کامودیتی به اصطلاح در بازار گاوی قرار دارد. فکر می‌کنیم قیمت‌ها از این بالاتر رفته و نکته جالب این است که فراتر از انتظارات و تا مدت زمانی بیشتر در سطحی بالا باقی خواهد ماند. وی در ادامه اضافه کرد که بانک یوبی‌اس پیش‌بینی خود را برای قیمت طلا در سال آتی از ۱۸۵۰ به ۲۱۰۰ دلار به ازای هر اونس افزایش داده است.

روز جمعه فلز زرد در بازار در حوالی ۱۹۵۳ دلار معامله شد؛ رقمی که در مقایسه با ابتدای سال حدود ۲۹ درصد بالاتر است. به گفته گوآن، فضای به‌وجودآمده ناشی از نرخ بهره منفی و همچنین بی‌ثباتی جهانی از جمله انتخابات قریب‌الوقوع ریاست‌جمهوری آمریکا، مولفه‌هایی هستند که سرمایه‌گذاران را به سمت افزایش دارایی‌های طلای خود سوق می‌دهند. 

منبع خبر: 
  ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۹:۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد