افزایش تقاضای طلا در هند

 افزایش تقاضای طلا در هند
 تقاضای طلای هند با وجود کاهش قیمت فلزات گرانبها طی چند ماه اخیر رشد کرد. به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، فصل عروسی و کاهش قیمت طلا، تقاضا برای این فلز گرانبها را در هند افزایش داده و این نشان دهنده بهبود احتمالی این بازار است که در سه ماهه قبل ۳۰ درصد کاهش چشمگیر داشته است.

 تقاضای طلای هند با وجود کاهش قیمت فلزات گرانبها طی چند ماه اخیر رشد کرد. به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، فصل عروسی و کاهش قیمت طلا، تقاضا برای این فلز گرانبها را در هند افزایش داده و این نشان دهنده بهبود احتمالی این بازار است که در سه ماهه قبل ۳۰ درصد کاهش چشمگیر داشته است. جواهرسازان هندی پس از مشاهده تقاضای خوب در جشنواره دیوالی، که در اواسط نوامبر سال جاری برگزار شد، برای جبران مجدد سهام عجله کرده‌اند. ممکن است این روند مثبت نیز تحت تاثیرتقاضا به تعویق بیفتد. یکی از فروشندگان شمش طلا به رویترز گفت که مشتریان پس از به تعویق انداختن عروسی در چند ماه گذشته خریدهای عروسی را انجام می‌دهند این در حالی است که این کشور تعطیلات سختگیرانه‌ای برای مهار کووید-۱۹ اعمال می‌کند.
در حالی که تقاضای طلا معمولا در طول جشنواره دیوالی و فصل شلوغ عروسی افزایش می‌یابد، علاقه مشتریان نیز به دلیل قیمت‌های جذاب فعلی بود. معاملات آتی شمش از اواخر سپتامبر بیشترین ضرر هفتگی را برای این کالا متحمل شده است، در حالی که قراردادهای فوریه در هر اونس حدود ۱۸۵۰ دلار در روز دوشنبه کاهش یافت و در روز جمعه به ۱/ ۱۸۷۷ دلار رسید. با وجود افت دلار آمریکا، طلای اسپات نیز پایین آمد. از آنجایی که این فلز زرد به‌طور سنتی یک دارایی امن محسوب می‌شود، ضعف دلار معمولا باعث افزایش قیمت شمش می‌شود. ما عمدتا به دلیل افت چشمگیر قیمت فلزات، شاهد افزایش فعالیت در این هفته بوده‌ایم. تقاضای طلا و جواهر در هند در سه ماهه جولای - سپتامبر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به نصف کاهش یافت، در حالی که طبق داده شورای جهانی طلا، تقاضای کلی طلا یک سوم کاهش یافت. در همین حال، تقاضای جهانی برای این فلز گرانبها ۱۹ درصد کاهش یافت و به ۸۹۲ تن رسید، که کمترین میزان سه ماهه بیش از یک دهه گذشته بود.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۴:۲۷:۱۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد