قیمت طلای جهانی ۳۶ دلار ارزان شد

قیمت طلای جهانی ۳۶ دلار ارزان شد
قیمت طلا پس از ریزش سنگین شب گذشته، در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت.

قیمت طلا پس از ریزش سنگین شب گذشته، در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۸۳۹ دلار و ۵۴ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۲.۵ درصد سقوط کرد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، ۱۸۷۱ دلار و ۷۰ سنت معامله شد. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۳۶ دلار و ۴۰ سنت معادل ۱.۹ درصد کاهش، در ۱۸۳۸ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

به گفته لاچلان شاو، مدیر تحقیقات کالای بانک ملی استرالیا، طلا با ناامیدی بازار از ناتوانی قانونگذاران آمریکایی برای توافق در خصوص بسته کمک مالی برای صعود به مانع برخورد کرده است.

مجلس نمایندگان آمریکا تمدید تامین مالی دولت فدرال را تصویب کرد و مهلت مذاکره برای به توافق رسیدن در خصوص بسته کمک مالی کرونایی گسترده تر را افزایش داد.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران گروه بانکی ANZ با اشاره به سیاست پولی تسهیلی و دلار ضعیفتر آمریکا پیش بینی کردند اونس طلا تا سال ۲۰۲۱ به ۲۱۰۰ دلار می رسد.

در این بین، پس از این که دو نفر پس از تزریق با عوارض منفی روبرو شدند، رگولاتور انگلیس به افرادی که حساسیت دارند درباره استفاده از واکسن کووید ۱۹ فایزر هشدار داد. این مسئله خوش بینی نسبت به عرضه بدون مشکل واکسن را تعدیل کرد.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد اونس طلا ممکن است حمایت در سطح ۱۸۲۸ دلار را مجددا تست کند و اگر این سطح شکسته شود تا سطح ۱۷۹۸ دلار نزول خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۴ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۰۰۳ دلار و ۶۷ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۲۷۸ دلار و هفت سنت رسید.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱:۳۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد