روند صعودی طلای جهانی معکوس شد

 روند صعودی طلای جهانی معکوس شد
قیمت طلا پس از این که روز گذشته به بالاترین حد در هشت هفته اخیر صعود کرد، در معاملات روز سه شنبه در پی توقف افت ارزش دلار، اندکی کاهش یافت.

قیمت طلا پس از این که روز گذشته به بالاترین حد در هشت هفته اخیر صعود کرد، در معاملات روز سه شنبه در پی توقف افت ارزش دلار، اندکی کاهش یافت.

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۹۳۸ دلار و ۱۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۹۴۱ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۲.۷ درصد افزایش، در ۱۹۴۶ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس در این باره گفت: دلار که به پایین ترین رکورد دو سال اخیر نزول کرده بود، شب گذشته اندکی بهبود یافت و این موضوع روی قیمت معاملات طلا تاثیر گذاشته است. صعود طلا در روز دوشنبه عمدتا تحت تاثیر پیش بینی پیروزی دموکراتها در انتخابات سنا بود بنابراین روز جاری اندکی سودگیری در بازار مشاهده می شود.

قیمت طلا روز دوشنبه تحت تاثیر نزول ارزش دلار به پایینترین سطح از آوریل سال ۲۰۱۸ تاکنون حداکثر ۲.۵ درصد صعود کرده بود اما از آن زمان ارز آمریکا بهبود پیدا کرده است.

انتخابات در جورجیا مشخص خواهد کرد کدام حزب اکثریت کرسیهای سنا را در دست خواهد داشت. پیروزی دموکراتها برای جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا پیشبرد سیاستهایی مانند افزایش تدابیر محرک مالی را راحتتر خواهد کرد.

در این بین انگلیس برای مهار افزایش شیوع موارد ابتلا به کووید ۱۹ وارد قرنطینه ملی جدیدی شد و نیویورک نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا که نخستین بار در انگلیس شناسایی شد را گزارش کرد.

فعالان بازار اکنون منتظر گزارش نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا هستند که روز چهارشنبه منتشر می شود و انتظار می رود این گزارش نشان دهد با ادامه تلاش برای بهبود اقتصادی، سیاستهای این بانک مرکزی تسهیلی خواهد ماند.

به گفته یانگ، با توجه به شتاب گرفتن بحران ویروس کرونا در آمریکا، بانک مرکزی این کشور احتمالا به تدابیر محرک پولی بیشتر و تمدید مدت اجرای نرخهای بهره فوق العاده اندک اشاره خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم و کاهش ارزش پول است و از اقدامات محرک مالی و پولی گسترده برای مقابله با پیامدهای اقتصادی همه گیری کووید ۱۹ سود می برد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۲۷ دلار و ۲۲ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۰۶۳ دلار و ۱۲ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، ۲۳۶۰ دلار و ۶۸ سنت معامله شد.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۳:۳۸ قبل از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد