سقوط دو میلیون بشکه تولید نفت آمریکا در سرمای شدید

سقوط دو میلیون بشکه تولید نفت آمریکا در سرمای شدید
تولید نفت آمریکا بر اثر سردترین هوای ۳۰ سال اخیر این کشور، بیش از دو میلیون بشکه در روز سقوط کرد.

تولید نفت آمریکا بر اثر سردترین هوای ۳۰ سال اخیر این کشور، بیش از دو میلیون بشکه در روز سقوط کرد.

معامله گران و مدیران شرکتها که مایل نبودند نامشان فاش شود، برآوردشان از کاهش تولید بر اثر سرمای شدید را از ۱.۵ تا ۱.۷ میلیون بشکه در روز برآورد روز دوشنبه بالاتر بردند. آنها گفتند سقوط تولید به خصوص در منطقه پرمیان باسین که بزرگترین منطقه تولید نفت شیل آمریکاست و در جنوب تگزاس و جنوب شرقی نیومکزیکو واقع شده، عمیقتر بوده است. کاهش تولید در منطقه ایگل فورد واقع در جنوب تگزاس و آنادارکو در اوکلاهاما هم قابل توجه بوده است.

بر مبنای آمار رسمی اخیر، دو میلیون بشکه در روز معادل حدود ۱۸ درصد از تولید نفت آمریکاست.

میزان سقوط تولید به تعداد روزهای کاهش تولید بستگی خواهد داشت. معامله گران انتظار دارند با افزایش دما در منطقه پرمیان باسین، تولید از روز چهارشنبه به تدریج احیا شود. در میدلند که مرکز این منطقه نفتی است، دمای هوا روز دوشنبه به منفی دو درجه فارنهایت (منفی ۱۹ درجه سانتیگراد) سقوط کرد که طبق اعلام سازمان هواشناسی آمریکا، سردترین دما از سال ۱۹۸۹ به این طرف بوده است. دمای هوا اوایل روز سه شنبه ۱۲ درجه فارنهایت بود.

کاهش تولید نفت در پرمیان به افزایش بیشتر قیمت وست تگزاس اینترمدیت کمک کرد و این شاخص روز دوشنبه برای نخستین بار در بیش از یک سال اخیر به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه صعود کرد. از آن زمان قیمتها اندکی کاهش پیدا کرده زیرا پالایشگاههای آمریکایی به دلیل سرمای شدید تعطیل شده اند و میزان نفت مورد نیاز کاهش پیدا کرده است. شرکت تحقیقاتی انرژی اسپکتس برآورد کرد ۳.۱ میلیون بشکه در روز ظرفیت پالایش نفت تا روز دوشنبه تعطیل شد.

تولیدکنندگان کوچک در پرمیان و نقاط دیگر از تانکر برای حمل نفت استفاده می کنند اما وضعیت جوی نامساعد حرکت خودروها را دشوار کرده و این شرکتها مجبور شده اند چاههای نفتشان را تعطیل کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تولید نفت با وجود سرما در بسیاری از مناطق دیگر آمریکا از جمله بیکن در داکوتای شمالی ادامه دارد اما تجهیزات پرمیان تاب فعالیت در دمای پایین را ندارند. دمای پایین باعث از کار افتادن تجهیزات در بسیاری از تاسیسات فرآوری گاز طبیعی در پرمیان و آنادارکو شده و قیمتهای گاز طبیعی منطقه ای را به رکورد بالایی رسانده است.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۰:۳۱ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد