سیگنال صعودی هند به طلای جهانی

سیگنال صعودی هند به طلای جهانی
هند، دومین مصرف‌کننده بزرگ طلا در جهان، واردات این فلز گرانبها را ۴۷۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده و به رکورد ۱۶۰ تن در ماه مارس رسانده است.

هند، دومین مصرف‌کننده بزرگ طلا در جهان، واردات این فلز گرانبها را ۴۷۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده و به رکورد ۱۶۰ تن در ماه مارس رسانده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، طبق گزارش منابع دولتی هند، این کشور ۳۲۱ تن طلا در سه ماه اول سال‌جاری میلادی خریداری کرده که بسیار بالاتر از ۱۲۴ تن خریداری شده در سال گذشته است. واردات طلای هند از نظر ارزش از ۲۳/ ۱ میلیارد دلار تا ۴/ ۸ میلیارد دلار افزایش یافته است. تحلیلگران ‌پیش‌بینی می‌کنند واردات بالاتر توسط یکی از مصرف‌کنندگان بزرگ این فلز گرانبها می‌تواند از قیمت آن حمایت کند.

قیمت طلا ۱۷ درصد نسبت به اوج ۲۰۷۲ دلار در آگوست ۲۰۲۰، پایین آمده است. واردات طلای هند به‌دنبال کاهش مالیات‌ها افزایش یافت و کاهش قیمت طلا نسبت به بالاترین رقم آن، خریداران و جواهرسازان را به سمت این فلز گرانبها کشاند. هند در ماه فوریه عوارض بر واردات طلا را از ۵/ ۱۲ درصد تا ۷۵/ ۱۰ درصد کاهش داد. جواهرسازان به‌دنبال افزایش تقاضا، در حال پر کردن ذخایر خود هستند. ولی واردات طلا در ماه آوریل احتمالا کمتر از ۱۰۰ تن خواهد بود چون نگرانی جواهرسازان در مورد اعمال قرنطینه‌های جدید جهت مهار همه‌گیری کرونا افزایش یافته است.
 

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴:۳۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد