نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز: طلا هفته جاری گران‌تر می‌شود

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز: طلا هفته جاری گران‌تر می‌شود
نتایج نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد فضای کوتاه مدت بازار طلا درباره روند صعودی قیمت‌ها بار دیگر به خوش بینی گراییده است.

نتایج نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد فضای کوتاه مدت بازار طلا درباره روند صعودی قیمت‌ها بار دیگر به خوش بینی گراییده است.

 با موفقیت طلا در حفظ سطح حمایت کلیدی در معاملات جمعه و بسته شدن قیمت این فلز ارزشمند در بالاترین سطح دو هفته گذشته، خوش بینی به صعود قیمتها تقویت شده است. به نظر می رسد اونس طلا آماده صعود به بالای سطح ۱۷۵۰ دلار است.

با این حال، با وجود بهبود فضا و حرکت اخیر قیمت در مقایسه با سطح پایین تری که در پایان سه ماهه اول داشت، بعضی از تحلیل گران هشدار می دهند که پیش بینی هموار شدن روند صعودی طلا ممکن است کمی زود باشد.

آدام بوتون، استراتژیست ارشد ارزی فارکس لایو به کیتکونیوز گفت: بازار در موقعیت حساسی قرار دارد. صعود به بالای سطح ۱۷۵۵ دلار تغییر روند بازار را تایید می کند و به ادامه صعود تا سطح ۱۸۴۰ دلار اشاره دارد. اما اگر طلا در صعود ناکام بماند، به سمت سطح ۱۶۷۶ دلار یا پایینتر از آن عقب نشینی خواهد کرد.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۹ نفر معادل ۶۰ درصد افزایش قیمت طلا و سه نفر معادل ۲۰ درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند و به همین تعداد نظری نداشتند.

در این بین، در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران غیرحرفه ای، ۱۲۰۱ نفر رای دادند که از میان آنها ۷۷۸ نفر معادل ۶۵ درصد افزایش و ۲۳۶ نفر معادل ۲۰ درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند در حالی که ۱۸۷ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند.

پس از این که اونس طلا از پایین مرز ۱۷۰۰ دلار بهبود یافت، فضا به تدریج در میان تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای بهبود پیدا کرده است. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۱۳ دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش یافت و در ۱۷۴۴ دلار و ۸۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته حدود یک درصد افزایش نشان داد.

در پی صعود دلار و بازده اوراق قرضه آمریکا که در واکنش به انتشار آمار تورم بالاتر از حد انتظار قیمت تولیدکننده روی داد، بازار طلا در معاملات روز جمعه با فشار فروش روبرو شد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار کرد: منتظر ریزش بازار اوراق قرضه است زیرا انتظار ندارد بانک مرکزی آمریکا به این زودی نرخهای بهره را افزایش دهد. وی نسبت به روند قیمت طلا ابراز خوش بینی کرد زیرا این فلز ارزشمند موفق شده است بالای میانگین قیمت ۲۰۰ روزه بماند.

وی در ادامه افزود: بازار پایین ترین سطح بازه معاملات را تست کرده و اکنون زمان تست بالاترین بخش بازه رسیده و می توانم ببینم که طلا مقاومت در بالای سطح ۱۷۶۰ دلار را تست خواهد کرد.

دارین نیوسام، رییس شرکت تحلیل دارین نیوسام گفت: نشانه های تحلیل روند صعودی دلار دستکم در کوتاه مدت را مشاهده می کند و پتانسیل بالاتر رفتن قیمت طلا در معاملات هفته جاری را می بیند.

با این حال همه تحلیل گران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین نبودند به خصوص که قیمت طلا روز جمعه به پایین ۱۷۵۰ دلار سقوط کرد.

مارک چندلر، استراتژیست ارشد "بانوک برن گلوبال فارکس" اظهار کرد: دلار قویتر و نرخ بالاتر ممکن است باعث افت قیمت طلا در معاملات هفته جاری شود. آماری که منتشر می شوند ممکن است رشد اقتصادی و افزایش قیمت ها را نشان دهند. اگر سطح ۱۷۲۸ تا ۱۷۳۰ دلار شکسته شود، طلا در حرکت بعدی محدوده ۱۷۰۰ تا ۱۷۱۰ دلار را تست خواهد کرد.

آدریان دی، رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی گفت: وی نسبت به روند افزایشی قیمت طلا بدبین است زیرا به نظر می رسد ریسک های نزولی وجود دارد و بازار وارد دوره تحکیم قیمت می شود.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۳:۵۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد