عقبگرد طلا در برابر صعود دلار

عقبگرد طلا در برابر صعود دلار
قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار کاهش یافت و نزدیک به پایین ترین رکورد یک هفته اخیر ایستاد.

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار کاهش یافت و نزدیک به پایین ترین رکورد یک هفته اخیر ایستاد.

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۷۷۵ دلار و ۴۹ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه به ۱۷۷۰ دلار و ۳۶ سنت نزول کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۷۵ دلار و ۷۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با دو دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۷۸۰ دلار و ۷۰ سنت بسته شده بود.

ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت ED&F من کپیتال مارکتس اظهار کرد: معاملات بی حال در بازار طلا مشاهده می شود زیرا بعضی از مشارکت کنندگان بازار همچنان نسبت به دورنمای سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا سردرگم هستند. با این حال دلار دوباره ضعیف خواهد شد زیرا چشم انداز روشنی درباره افزایش نرخهای بهره در مدت ۱۸ ماه تا دو سال آینده وجود دارد.

شمار متعددی از مقامات بانک مرکزی آمریکا با وجود پیش بینی آمار ضعیفتر از حد انتظار تورم در هفته جاری موافق افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره شده اند. توماس بارکین، رییس بانک فدرال رزرو ریچموند گفت: بانک مرکزی آمریکا پیشرفت قابل توجهی به سمت هدف تورم به منظور آغاز تعدیل برنامه خرید دارایی داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، دلار در برابر رقیبانش در بالاترین حد دو ماه اخیر معامله شد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم دیده می شود اما افزایش نرخهای بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند لطمه می زند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۹۹ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۲۶۸۰ دلار و ۶۲ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۰۸۸ دلار و ۹۳ سنت رسید.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۹:۴۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد