اعلام زمان پذیره‌نویسی پنجمین صندوق طلا در بورس کالا

اعلام زمان پذیره‌نویسی پنجمین صندوق طلا در بورس کالا
پذیره‌نویسی واحد‌های صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلای «کهربا» از ۱۹ تیر ماه در بورس کالای ایران آغاز می‌شود و به مدت ۵ روز کاری ادامه می‌یابد.

 صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلای کهربا در نظر دارد واحد‌های سرمایه‌گذاری این صندوق را براساس مجوز سازمان بورس از طریق بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بورس کالای ایران پذیره‌نویسی کند.

صندوق سرمایه‌گذاری طلای کهربا از نوع صندوق سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده سکه طلا بوده و موسسان آن، شرکت سبدگردان کاریزما و گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما است.

از دیگر ارکان این صندوق می‌توان به شرکت سبدگردان کاریزما به عنوان مدیر، موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت سامان پندار به عنوان متولی، صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی اکسیر سودا به عنوان بازارگردان و موسسه حسابرسی رازدار به عنوان حسابرس اشاره کرد.

موضوع فعالیت صندوق، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا پذیرفته شده در بورس کالای ایران است. همچنین موسسان ۱۰۰ درصد از واحد‌های سرمایه گذاری ممتاز صندوق به تعداد یک میلیون واحد را متعهد شده و مابقی واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق به تعداد ۹۹ میلیون واحد به ارزش مبنای هر واحد ۱۰ هزار ریال برای پذیره نویسی و خرید عموم عرضه می‌شود. به این ترتیب تعداد واحد‌های سرمایه‌گذاری قابل انتشار ۱۰۰ میلیون واحد بوده و ۹۹ میلیون واحد آن با ارزش اسمی هر واحد ۱۰ هزار ریال پذیره‌نویسی عمومی می‌شود و هر یک از دارندگان واحد‌های سرمایه‌گذاری به نسبت تعداد واحد‌های سرمایه‌گذاری خود در خالص دارایی‌های صندوق سهیم‌اند.

خرید واحد‌های ETF نیز مستلزم دریافت کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی بوده و محدودیت حجمی برای هر سفارش خرید در نظر گرفته نشده و حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقوقی نامحدود است.

مدت پذیره نویسی اولیه از روز شنبه ۱۹ تیر ماه و از طریق کل شبکه کارگزاری‌های عضو بورس کالای ایران آغاز می‌شود و تا روز چهارشنبه ۲۳ تیر ماه ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، معاملات ثانویه واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، پس از اتمام پذیره نویسی و ثبت صندوق در بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری (قابل معامله) بورس کالای ایران آغاز می‌شود و دارندگان و متقاضیان خرید می‌توانند با مراجعه به کارگزاران عضو بورس کالای ایران اقدام به خرید یا فروش این واحد‌ها کنند.

منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۹:۱۳:۳۵ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد