قیمت طلای جهانی ۳۵ دلار ارزان شد

قیمت طلای جهانی ۳۵ دلار ارزان شد
قیمت طلا پس از سقوط بیش از یک درصدی روز گذشته، در معاملات روز چهارشنبه اندکی افزایش یافت اما همچنان پایین سطح روانی مهم ۱۸۰۰ دلار ماند.

قیمت طلا پس از سقوط بیش از یک درصدی روز گذشته، در معاملات روز چهارشنبه اندکی افزایش یافت اما همچنان پایین سطح روانی مهم ۱۸۰۰ دلار ماند.
بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۹۷ دلار و ۵۶ سنت رسید.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییری نداشت و در ۱۷۹۹ دلار و ۴۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار شب گذشته ۳۵ دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۹ درصد کاهش، در ۱۷۹۸ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.
طلا روز سه شنبه بزرگترین کاهش قیمت در حدود یک ماه اخیر را داشت که در پی رشد ارزش دلار و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا روی داد.
شاخص دلار در معاملات روز جاری ثابت بود در حالی که بازده اوراق قرضه در زمان معاملات آسیایی کاهش داشت.
کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی جی مارکت گفت: در آینده کوتاه طلا تحت تاثیر آمار اقتصادی و آنچه آمار آمریکا درباره زمان تعدیل خرید اوراق قرضه می گویند، قرار خواهد داشت. اگر طلا فرصت دوباره ای برای افزایش پیدا کند، سطح ۱۸۳۰ دلار را تست خواهد کرد اما به نظر نمی رسد فضا به نحوی باشد که قیمتها را به سطح بالاتری هدایت کند.
رشد موارد ابتلا به کووید ۱۹ که ناشی از شیوع کرونای دلتا بود به احیای رشد اشتغال آمریکا در اوت ضربه زد و روند احیای اقتصاد جهانی را به خطر انداخت. این وضعیت باعث شد انتظارات برای ادامه اجرای برنامه انبساطی بانک مرکزی آمریکا برای مدت طولانی تر تقویت شود.
هارشال باروت، مشاور تحقیقاتی ارشد شرکت متالز فوکوس در امور جنوب آسیا گفت: فضای اقتصادکلان نشان می دهد که تعدیل خرید اوراق قرضه یا افزایش نرخها ممکن است به سرعت اتفاق نیافتد و این موضوع به نحوی از طلا پشتیبانی می کند.
بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر نشست سیاست پولی روز پنج شنبه بانک مرکزی اروپا هستند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۴ دلار و ۳۰ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۰۰ دلار و ۵۲ سنت و هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۳۷۶ دلار و ۷۶ سنت رسید.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱:۳۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد