طلا کشش صعود بیشتر نیافت

طلا کشش صعود بیشتر نیافت
قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در بالای مرز روانی مهم ۱۸۰۰ دلار ثابت ماند.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در بالای مرز روانی مهم ۱۸۰۰ دلار ثابت ماند.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۸۰۲ دلار و ۹۲ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۸۰۸ دلار و ۵۰ سنت صعود کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۰۴ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۷ درصد افزایش، در ۱۸۰۷ دلار و ۱۰ سنت بسته شده بود.

وارن پاترسون، تحلیلگر شرکت ING گفت: آمار شاخص قیمت مصرف کننده اندکی پایینتر از حد انتظار بود و انتظارات برای اعلام تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا را پایین برد و از قیمت طلا پشتیبانی کرد.

شاخص قیمت مصرفی آمریکا ماه میلادی گذشته تنها ۰.۱ درصد رشد کرد در حالی که تحلیلگران رشد این شاخص به میزان ۰.۳ درصد را پیش بینی کرده بودند. این کوچکترین رشد در شش ماه گذشته بود و نشان داد احتمالا تورم به اوج خود رسیده اما به دلیل استمرار محدودیتهای عرضه، به مدتی بالا خواهد ماند.

این آمار بر زمان آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا که قرار است هفته آینده نشست سیاست پولی دو روزه خود را برگزار کند، سایه ابهامی افکند. شمار زیادی از مقامات بانکی آمریکا اظهار کرده اند که بانک مرکزی می تواند تعدیل برنامه خرید را امسال آغاز کند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شاخص قیمت مصرفی، دلار را عقب راند و بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا هم به پایینترین حد از ۲۴ اوت نزول کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۷۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۹۳۵ دلار و ۵۲ سنت رسید که نزدیک به پایینترین رکورد ۹ ماه گذشته بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۱۹۷۱ دلار و ۹۱ سنت معامله شد. قیمت این فلز روز گذشته به ۱۹۳۵ دلار نزول کرده بود که پایینترین رکورد از ژوییه سال ۲۰۲۰ بود.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۳:۴۱:۵۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد