صعود طلا در آستانه تصمیم پولی بانک مرکزی آمریکا

صعود طلا در آستانه تصمیم پولی بانک مرکزی آمریکا
بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۷۹ دلار و ۴۸ سنت رسید.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران منتظر اعلام نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا بودند، اندکی افزایش پیدا کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۷۹ دلار و ۴۸ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۷۹ دلار و ۸۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۸ درصد افزایش، در ۱۷۷۸ دلار و ۲۰ سنت بسته شد.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارز دیلی فارکس گفت: در نبود سیگنال رسمی از تعدیل برنامه محرک مالی بانک مرکزی آمریکا، طلا ممکن است در کوتاه مدت اندکی رخصت پیدا کند و روند نزولی برای این ماه متوقف خواهد شد.

نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا بعدازظهر روز جاری خاتمه پیدا می کند. مایکل لانگفورد، مدیر شرکت ایرگاید انتظار دارد بانک مرکزی آمریکا در تعدیل تدابیر محرک مالی محتاط تر باشد و به گزارش سازمان توسعه و همکاری اقتصادی اشاره کرد که به دولتها و بانکهای مرکزی هشدار داده بود هنوز زود است حمایتهای اقتصادی حذف شوند. تایید عدم کاهش حمایتهای پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا به کاهش ارزش دلار و تقویت قیمت طلا منجر می شود.

بیانیه روز چهارشنبه بانک مرکزی آمریکا حاوی نخستین پیش بینیها برای سال ۲۰۲۴ خواهد بود.

افزایش نرخهای بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می زند.

معامله گران همچنین به تحولات پیرامون شرکت سازنده املاک اورگرند چین چشم دوخته اند. این شرکت اعلام کرد بخشی از بهره اوراق قرضه خود را که موعد سررسید آن روز پنج شنبه است، پرداخت می کند. این خبر از فشارهای منفی بر بازارهای سهام کاست.

بر اساس گزارش رویترز، ذخایر "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۰.۷۹ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۷ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۸۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۹۵۹ دلار و ۹۹ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۵ درصد افزایش، به ۱۹۳۵ دلار و ۲۸ سنت رسید.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۹:۱۳:۱۲ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد