قیمت طلا کشش صعود نیافت

قیمت طلا کشش صعود نیافت
قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به تبعات ورشکستگی یک غول سازنده املاک چینی که با وجود رشد دلار و بازده اوراق قرضه آمریکا از تقاضا برای خرید داراییها امن پشتیبانی کرد، ثابت ماند.

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به تبعات ورشکستگی یک غول سازنده املاک چینی که با وجود رشد دلار و بازده اوراق قرضه آمریکا از تقاضا برای خرید داراییها امن پشتیبانی کرد، ثابت ماند.
بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۷۴۹ دلار و ۸۶ سنت ایستاد.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۴۹ دلار و ۸۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته بدون تغییر در ۱۷۵۲ دلار بسته شده بود.
جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA در این باره گفت: به نظر می رسد طلا در حال حاضر از بودن در محدوده ۱۷۴۰ تا ۱۷۶۰ دلار راضی است و در شرایطی که نگرانیها نسبت به وضعیت بدهی شرکت اورگرند چین و رشد اقتصادی این کشور وجود دارد، خریداران آسیایی در قیمتهای پایین صف خرید می بندند. با این طلا همچنان هر بار که صعود می کند، با تقاضا برای فروش روبرو می شود.
شرکت اورگرند چین ۳۰ روز برای پرداخت بدهی و جلوگیری از ورشکستگی مهلت دارد. واحد مدیریت سرمایه این شرکت اکنون تحت تحقیقات قرار دارد.
رشد قیمت طلا به دلار به دلیل قوی شدن ارزش این ارز محدود شد. بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به بالاترین رکورد سه ماهه که روز دوشنبه به آن صعود کرده بود، قرار گرفت. بازده در پی سیگنال بانک مرکزی آمریکا درباره تغییر جهت به سمت تحکیم سیاست پولی صعود کرده است.
مقامات بانک مرکزی آمریکا تعدیل برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه را به رشد اشتغال منوط کرده اند و گزارش اشتغال سپتامبر می تواند زمینه ساز آغاز تعدیل این برنامه شود. جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا قرار است روز جاری در برابر کمیته سنا به توضیح درباره واکنش سیاست پولی بانک مرکزی در برابر پاندمی ویروس کرونا بپردازد. پاول گفته است اگر لازم باشد بانک مرکزی در خصوص بالا رفتن بی رویه تورم اقدام خواهد کرد.
طلا اغلب پوشش ریسک در برابر تورم و کاهش ارزش پول ناشی از اقدامات محرک مالی بانک مرکزی شناخته می‌شود و تعدیل این تدابیر، هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می‌زند.
بر اساس گزارش رویترز، ذخایر طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه به میزان ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۹۹۰.۳۲ تن رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۲۲ دلار و ۵۹ سنت معامله شد. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۹۸۰ دلار و ۶۲ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۹۶۸ دلار و ۸۳ سنت رسید.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳:۱۰ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد